آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / آب شهرک بهشتی شرب است

آب شهرک بهشتی شرب است

دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ – ۱۱:۱۸

آب شهرک بهشتی شیراز مشکل بهداشتی ندارد

معاون بهره‌برداری و تولید آبفا شیراز گفت: آب شهرک بهشتی در یک شبکه ایزوله قرار دارد و شرب است.

آب شهرک بهشتی شیراز مشکل بهداشتی ندارد

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، مدتی پیش خبرگزاری فارس مصاحبه‌ای از یکی از اهالی شهرک بهشتی منتشر کرد که در آن به بحث‌برانگیز بودن نتایج آب شرب این شهرک پرداخته بود.

معاون بهره‌برداری و تولید آبفا شیراز در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به حضور شبانه‌روزی نیروهای شرکت آبفا برای حل این مشکل، اظهار داشت: ما آزمایش‌هایی را که انجام دادیم قبول داریم و در صحت آن‌ها شکی نیست و آب شهرک بهشتی ایزوله هست و قابل شرب.

فرزاد جهان مرد تصریح کرد: وظیفه بخش معاونت بهره‌برداری تولید، ذخیره‌سازی، تقویت فشار و توزیع آب است که این بخش آب با اطمینان 100 درصدی را وارد شبکه می‌کند.

وی با تأکید بر این‌که حاضریم آب به مردم ندیم ولی آب آلوده وارد شبکه نکنیم، افزود: طبق دستورالعمل از نقاطی که دانشگاه علوم پزشکی مشخص کرده است در زمان‌های مشخص نمونه‌گیری می‌کنیم تا ازنظر سلامت بعد میکروبی آب مطمئن باشیم و در آزمایشگاه نیز آنالیز آب را انجام می‌دهیم تا شاخص‌ها طبق استاندارد باشد.

معاون بهره‌برداری و تولید آبفا شیراز به‌قرار داشتن آزمایشگاه شیراز جزء سه آزمایشگاه برتر کشور، گفت: در آزمایشگاه شیراز با استاندارد 17025 فعالیت می‌کنیم که تفاوت ما با بقیه آزمایشگاه‌ها این هست که با ممیز خارجی فعالیت می‌کنیم.

جهان مرد تصریح کرد: آب در یک شبکه ایزوله هست و دائم در حال کنترل است که به آن گفته می‌شود شرب، اما زمانی که این آب در خاک روان شد دیگر به آن نمی‌توان گفت آب شرب.

وی بابیان این‌که در مردادماه با دریافت خبر نشتی آب به محل مراجعه کردیم و بهره‌برداری و نمونه‌برداری آن انجام شد، ادامه داد: در آزمایش‌هایی که روی آب نمونه انجام شد، مشخص شد که نه کلر دارد و نه بر اساس 6 شاخص آب سالم است که بر این اساس اعلام شد این آب شرب نیست.

این مقام مسؤول با اشاره به 4 بار تکرار شدن این مرحله در طول 10 روز، مطرح کرد: از روز دهم 500 واحد مسکونی اطراف این منزل نشت‌یابی گسترش داده شد که به هیچ مورد نشت‌یابی نرسیدیم که پس‌ازآن با شرکت نشت‌یابی ماهواره‌ای هماهنگ کردیم که از این شرکت فقط یک مورد در کشور است.

جهان مرد بابیان این‌که جنس خاک شهرک بهشتی مارن است که آب در آن نفوذ نمی‌کند و روان می‌شود، عنوان کرد: فاصله نشتی تا نقطه نفوذ آب 400 متر آب بود که به دلیل این بعد مسافت آب و تماس آن با املاح و آلودگی‌های خاک باعث شده بود معیارهای یک آب شرب را از دست دهد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که یک چشمه در 1200 متری آن محل قرار داشت، شک کردیم که این آب از آن محل باشد.

معاون بهره‌برداری و تولید آبفا شیراز گفت: از روزی که مشکل شروع شد تا تمام آن 8 تا 9 روز طول کشید و آن‌هم به این دلیل بود که هر جا که شکستگی رخ می‌دهد فوران آب در آن محل است اما در این مورد حدود 400 متر آن‌طرف از نقطه آسیب‌دیده بود.

انتهای خبر/76024

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *