آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / آرای نمایندگان در موضوعات عمومی جامعه باید شفاف باشد

آرای نمایندگان در موضوعات عمومی جامعه باید شفاف باشد

سه‌شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸ – ۰۸:۵۴

آرای نمایندگان در موضوعات عمومی جامعه باید شفاف باشد

نائب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به مخفی بودن آرای محرمانه نمایندگان مجلس گفت: آرای نمایندگان در موضوعات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی باید شفاف باشد.

آرای نمایندگان در موضوعات عمومی جامعه باید شفاف باشد

ولی داداشی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به مخالفت نمایندگان با اصلاح بخشی از آیین‌نامه داخلی مجلس با موضوع شفافیت آرای وکلای ملت اظهار کرد: بنده از موافقان طرح شفاف‌سازی آرای نمایندگان مجلس شورای اسلامی هستم هرچند معتقدم رأی نماینده در برخی از طرح‌ها و لوایح باید مخفی بماند.

وی با تأکید بر اینکه در برخی از مسائل آرای نمایندگان باید پنهان بماند، افزود: مجلس شورای اسلامی قوه‌ای از ارکان نظام است و بخشی از اطلاعات محرمانه در خانه ملت وجود دارد که باید از چشم و گوش بیگانگان پنهان بماند.

نائب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه رأی نمایندگان به‌صورت عمومی در جهت شفاف‌سازی مطلوب است، گفت: در رأی‌گیری‌های عمومی بسیار خوب و پسندیده است که مردم از رأی نمایندگان خود در موضوعات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی باخبر باشند و به جهت اعتماد دوباره به آن‌ها رأی دهند.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه در ذیل تبصره‌ای از اصلاحات صورت گرفته در آیین‌نامه داخلی مجلس به موضوع رأی‌گیری مخفی نمایندگان در صورت تقاضای 15 نفر نماینده و با رأی اکثریت مطلق نمایندگان اشاره‌شده، تصریح کرد: مطرح کردن این طرح در حال حاضر فوریت ندارد بلکه مسائل فوری کشور پرداختن به مسائل مالی، اقتصادی و معیشتی مردم است هرچند این طرح بسیار مهم است و باید با همگرایی نمایندگان و بررسی آن‌ها مردم از نظرات و دیدگاه‌های نمایندگان خود باخبر شوند.

انتهای پیام/84008

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *