آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / آغاز عملیات اجرایی احداث ۷ هزار واحد مسکونی در هرمزگان

آغاز عملیات اجرایی احداث ۷ هزار واحد مسکونی در هرمزگان

سه‌شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸ – ۱۲:۰۴

آغاز عملیات اجرایی احداث ۷ هزار واحد مسکونی در هرمزگان

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: عملیات اجرایی ۷هزار واحد مسکونی با دستور مستقیم رئیس جمهوری در هرمزگان آغاز شد.

آغاز عملیات اجرایی احداث ۷ هزار واحد مسکونی در هرمزگان

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، سید محمد پژمان پیش از ظهر امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی هفت هزار واحد مسکونی در استان هرمزگان که به صورت ویدیو کنفرانس با حضور رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به اینکه تقاضای زیادی در بخش مسکن وجود دارد تصمیم‌گیری شد که به جهت رونق بخشیدن به این امر تولید مسکن در کشور افزایش دهیم.

وی افزود: باید بتوانیم فرایند تولید مسکن را افزایش دهیم خصوصا برای جوانان و افرادی که قصد ازدواج دارند.اگر در فرایند تولید نتوانیم به میزان تقاضایی که وجود دارد عرضه کنیم به طور طبیعی با کمبودی در بخش عرضه مواجه خواهیم شد. اگر در عرضه و تقاضا تعادل وجود نداشته باشد افزایش قیمت رخ خواهد شد.

پژمان بیان داشت: از آنجائیکه دهک های بالای پنج می توانند مسکن خود را تامین کنند دهک های دو وسه نیاز به همراهی دولت هستند و با کمک تسهیلات دولت وسرمایه گذاری خود مشکل مسکن را حل کنند.ب

مدیرعامل شرکت بازآفرین شهری ابراز داشت: سه دهک در کشور وجود دارد که نیازمند همراهی دولت هستند؛ ما اگر بتوانیم شغل و درآمد را برای تمام دهک‌های ایجاد کنیم هر کس می‌تواند متناسب با دهک خود مسکن را تامین خواهد کرد اما با توجه به شرایط دولت تصمیم به حل مشکل مسکن به صورت درونی گرفته شد.

وی خاطرنشان کرد: دولت برای کمک کردن به بخش عرضه و ایجاد واحدهای مسکونی که بتوانند جوابگو باشند، مبادرت به این برنامه کرده اند که ظرف سال 98 و 99 بتوانیم 400 هزار واحد از امکاناتی که در اختیار وزارت راه و شهرسازی است واحدهای مسکونی تولید کنیم و در اختیار مردم قرار بدهیم.

پژمان بیان داشت: تمام بخش‌های وزارت خانه راه و شهرسازی تمام امکانات خود را به میدان آورده‌اند تا بتوانند در بهبود شرایط اقتصادی تاثیرگذار باشند.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: یک سوم اقتصاد ایران در بخش مسکن فعال است و با توجه به ماشین‌آلات و تجهیزات و نیروی ماهر انسانی که در این حوزه نیز وجود دارد می‌توان با احداث واحدهای مسکن اشتغال زایی خوبی ایجاد خواهد شد که با رونق آن بخش‌های دیگری از اقتصاد کشور نیز فعال خواهد شد.

پژمان گفت: امروز عملیات اجرایی ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور آغاز خواهد شد و هفت هزار واحد نیز در استان هرمزگان عملیاتی خواهد شد. بالغ بر ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در بخش مسکن مهر نیز هنوز به اتمام نرسیده است و تاکید وزیر راه و شهرسازی این است که این مسکن‌ مهر در سال جاری به اتمام برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: این پروژه می‌تواند آغاز اتفاقات مثبت متعددی باشد؛ با توجه به اینکه این پروژه همجوار با بافت فرسوده‌ای گرفته است ، اگر بتوانیم واحدهای این پروژه را متناسب با اقشاری که در بافت‌ فرسوده مجاور زندگی می‌کنند تدارک بدهیم و به عنوان یک تنخواه برای این بافت فرسوده در نظر بگیریم می‌توانیم و با پرداخت تسهیلات اقدامات خوبی را در حوزه بافت فرسوده انجام دهیم.

مدیرعامل شرکت بازآفرین شهری ابراز داشت: عزم و اراده دولت و رئیس جمهور دغدغه جدی سرپناه ومسکن مردم است و اعتقاد دارند که بخش مسکن می‌تواند در کشور پیشران باشد و در صورت موفقیت اشتغال وسیعی را در کشور ایجاد می‌کند.

سید محمد پژمان در پایان افزود: تقاضا من و دولت این است که تمام دستگاه های اجرایی مددکار همکاران بنده ما در در راه و شهرسازی هرمزگان تمامی دستگاه‌ها اجرایی تا بتوانیم شاهد این باشیم که تا سال آینده این واحدها افتتاح شوند.


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *