آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / آمار دختران بازمانده از تحصیل به کمتر از 4 درصد رسید/ زنان جویای کار2 برابر مردان جویای کار

آمار دختران بازمانده از تحصیل به کمتر از 4 درصد رسید/ زنان جویای کار2 برابر مردان جویای کار

دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ – ۱۸:۲۷

آمار دختران بازمانده از تحصیل به کمتر از 4 درصد رسید/ زنان جویای کار2 برابر مردان جویای کار

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: آمار دختران بازمانده از تحصیل از 38 درصد در دوران شاهنشاهی به زیر 4 درصد در جمهوری اسلامی رسیده اما حتی یک نفر بازمانده از تحصیل نیز زیاد است.

آمار دختران بازمانده از تحصیل به کمتر از 4 درصد رسید/ زنان جویای کار2 برابر مردان جویای کار

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، معصومه ابتکار بعد از ظهر امروز در جلسه هم‌اندیشی بانوان تأثیرگذار استان اصفهان اظهار کرد: تحولات امروز جامعه، تروریسم اقتصادی و عملیات روانی که دشمنان ایران اعمال می‌کند برای به زانو درآوردن تجربه مردم‌سالاری دینی است که با تدابیر رهبری و همراهی مردم خنثی خواهد شد.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده ادامه داد: تمام تلاش دولت بر این است که نیازهای معیشتی مردم را رفته و رشد تورم را کنترل کند، سقوط ارزش پول ملی که پیش‌بینی‌شده بود غلط از آب درآمد و با وجود مشکلات واحدهای تولیدی امید در جامعه شکل گرفته است.

وی تأکید کرد: تجربه اجرایی و نگاه علمی استاندار اصفهان در کنار مدیران خوب اصفهان فرصتی برای این استان است تا با بسیج سرمایه انسانی و زیست‌محیطی این استان مشکلات اقتصادی و اجتماعی را پشت سر بگذارد.

ابتکار بیان کرد: نگاه دولت به عدالت جنسیتی است و معتقدیم که زنان و مردان باید زمینه توان‌افزایی فعالیت اقتصادی، سیاسی و حقوقی را داشته باشند، عدالت جنسیتی از آموزه‌های اسلام است چراکه زنان و مردان فرقی ندارند مگر در تقرب به خداوند و این محور فعالیت‌ها در معاونت زنان و خانواده است.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد: امام خمینی در برابر نگاه غربی به زن که بازمانده دوران شاهنشاهی بود ایستاد و با تفکر واپس‌گرایانه که مانع حضور زن در عرصه‌های اجتماعی می‌شد مقابله کرد.

وی اضافه کرد: آمار دختران بازمانده از تحصیل از 38 درصد در دوران شاهنشاهی به زیر 4 درصد در جمهوری اسلامی رسیده اما حتی یک نفر بازمانده از تحصیل نیز زیاد است.

ابتکار تصریح کرد: با توجه به اعتقاد به اصل حجاب باید فضاهای ورزشی برای زنان بسیار بیشتر از مردان گسترش یابد تا زنان و دختران این جامعه دچار بیماری‌های جسمی و روحی نشوند و در این مسیر نیاز است تا شهرداری‌ها به آموزش و پرورش کمک کنند.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده افزود: نمونه‌های بسیاری در کشور داریم که با مناسب‌سازی شرایط مدرسه دختران در محلی که نامحرم حضور ندارد حجاب ندارند.

وی یادآور شد: آمار زنان تحصیل‌کرده جویای کار دو تا سه برابر پسران تحصیل‌کرده است و وزارت کار رفاه و تأمین اجتماعی در کنار جهاد دانشگاهی موضوع مشاغل خانگی را دنبال می‌کنند که محور اصلی این اشتغال استفاده از ظرفیت‌های دنیای دیجیتال است.

ابتکار خاطرنشان کرد: برای توان‌افزایی سازمان‌های مردم‌نهاد برنامه‌هایی در فرهنگ کشور و استان اصفهان اجرا شده و این ظرفیت را داریم تا با همراهی استانداری و سازمان‌های مردم‌نهاد آموزش‌ها را ادامه دهیم.

انتهای پیام/63113/هـ30/و

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *