آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / اختلاف دیدگاه اسلام و غرب درباره اصالت و جایگاه خانواده

اختلاف دیدگاه اسلام و غرب درباره اصالت و جایگاه خانواده

يکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ – ۱۹:۵۸

اختلاف دیدگاه اسلام و غرب درباره اصالت و جایگاه خانواده

مدیر حوزه‌های علمیه گفت: اصالت خانواده یکی از نقاط اختلافی ما با غرب بوده و یکی از چالش‌های ما با سازمان ملل همین مسئله خانواده است.

اختلاف دیدگاه اسلام و غرب درباره اصالت و جایگاه خانواده

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله علیرضا اعرافی در مراسم رونمایی از نرم افزار تخصصی و چندرسانه‌ای خانواده که در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برگزار شد، عنوان کرد: امروز خانواده یکی از چالش‌های مهم تمدن اسلامی بوده و غربی‌ها بعد از چند قرن انحرافی که در مسیر اصالت خانواده داشته اند، امروز حس می‌کنند که خانواده در حال فروریزی است، اما این حس کامل نیست.

وی افزود: معتقدیم در نظریه اسلام اصالت خانواده یک اندیشه بزرگ بوده و هر کس این اصالت را بپذیرد، باید حجاب و عفاف را نیز بپذیرد.

مدیر حوزه‌های علمیه گفت: نظامات مختلف اسلام و قوانین و مقررات اسلامی به گونه‌ای است که بر محور اصالت خانواده تنظیم شده و نظریه خانواده در اندیشه اسلامی یک نکته محوری بوده که در فقه و احکام اسلامی خود را نشان داده است.

آیت‌الله اعرافی اصالت خانواده را نخ تسبیح آموزه‌های اسلام دانست و بیان کرد: اگر کسی اصالت خانواده را نپذیرد ممکن است به نظریه‌های اسلامی اشکال وارد کند، اما اگر اصالت خانواده فهم شود، نفقه، دیه و دیگر احکام نیز معنی دار می‌شود.

وی تاکید کرد: اصالت خانواده یکی از نقاط اختلافی ما با غرب بوده و یکی از چالش‌های ما با سازمان ملل همین مسئله خانواده بوده و امروز فرزندان نامشروع و خانواده‌های غیر پایدار در اروپا و آمریکا بسیار زیاد بوده و راه آن این است که ما جریان فکری اسلامی را به دنیا معرفی کنیم.

مدیر حوزه‌های علمیه مطرح کرد: ما هنوز از مفاهیمی که شهید مطهری در آثار خود در زمینه خانواده بیان کرده خیلی جلوتر نرفته‌ایم و حوزه باید در این خصوص اقدام جدی به عمل آورد.

آیت‌الله اعرافی یادآور شد: ما در عاشورا خانواده‌هایی را می‌بینیم که برای عشق به خدا از قیدهای خانوادگی رها شده‌اند و می‌توان درباره خانواده و عاشورا بسیار کار کرد.

انتهای پیام/2258/ق

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *