آخرین خبر فوری
خانه / دسته 1 / ادامه حبس خانگی مردم کشمیر توسط نظامیان هندی علی‌رغم گذشت 21 روز

ادامه حبس خانگی مردم کشمیر توسط نظامیان هندی علی‌رغم گذشت 21 روز

ادامه حبس خانگی مردم کشمیر توسط نظامیان هندی علی‌رغم گذشت ۲۱ روز

حبس اجباری و حکومت نظامی در کشمیر پس از لغو قوانین تضمین حفظ تناسب جمعیت توسط هند آغاز شد و علی رغم گذشت ۲۱ روز همچنان ادامه دارد.

ادامه حبس خانگی مردم کشمیر توسط نظامیان هندی علی‌رغم گذشت 21 روز

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از جیو تی وی، علی رغم گذشت 21 روز از زمان آغاز حکومت نظامی در کشمیر اشغالی، حبس خانگی مردم توسط نظامیان هندی همچنان ادامه دارد.

گزارش ها حاکی است قطع کامل راه های منتهی به شهرهای مختلف کشمیر و همچنین کمبود دارو و آذوقه از بزرگترین مشکلات مردم تلقی می شود.

از سوی دیگر دولت دهلی نو با هدف سرپوش گذاشتن بر اقدامات سرکوب گرانه خود سیگنال اینترنت و تلفن را نیز قطع کرده و مردم کشمیری نمی‌توانند خبری از وضعیت خود به اقوام و دیگر آشنایانشان در خارج از کشمیر بدهند.

معدود تماس های انجام شده در این مدت نشان می‌دهد که نیروهای نظامی هند در تمام میادین، خیابان‌ها و حتی کوچه‌ها مستقر شدهاند و پس از مشاهده مردم کشمیری بی درنگ اقدام به شلیک سوی آنها می کنند.

اذعان رسانه آمریکایی به نقض حقوق بشر در کشمیر +فیلمیادداشت| بررسی ابعاد بی‌توجهی سران امارات به وضعیت وخیم مسلمانان کشمیری و اهدای نشان ملی به نخست وزیر هندبحران کشمیر گریبان دهلی‌نو را هم گرفت؛ اقتصاد هند به بدترین وضع در 70 سال اخیر رسید

با این حال معترضین کشمیری در حال برگزاری تظاهرات و سردادن شعار علیه اقدامات اخیر دولت هند هستند.

نظامیان هندی با حمله به تجمعات اعتراض آمیز مردم سران آزادی خواه کشمیری را زندانی می‌کنند و با استفاده از تفنگ‌های ساچمه‌ای و گاز اشک آور در تلاش هستند تا مردم را نیز متفرق کنند.

گفتنی است معضل کشمیر از زمان استقلال پاکستان در سال 1947 آغاز شده و بخش وسیعی از این منطقه زیبا در کنترل هند است. دولت دهلی نو علی رغم خواسته سازمان ملل حاضر به برگزاری همه پرسی و واگذاری این منطقه به رای صاحبان اصلی آن یعنی مردم کشمیر نیست.

اخیر هند تلاش خود را برای تغییر تناسب جمعیت در کشمیر و به اقلیت کشاندن مسلمانان آغاز کرده است.

انتهای پیام/.

https://tn.ai/2083168

درباره admin

همچنین ببینید

۵ موضوع شخصی که افراد باهوش هرگز در محل کار فاش نمی‌کنند

پول همیشه موضوعی حساس است و در محیط کار بیشتر هم حساس می‌شود. افراد باهوش اهمیت پنهان نگه داشتن درآم..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *