آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / افزایش بیمه شدگان اجباری در زنجان

افزایش بیمه شدگان اجباری در زنجان

دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ – ۱۳:۳۶

افزایش بیمه شدگان اجباری در زنجان

استاندار زنجان از افزایش بیمه شدگان اجباری در زنجان خبر داد و گفت: این آمار به 112 هزار نفر رسیده است.

افزایش بیمه شدگان اجباری در زنجان

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، جشنواره شهید رجایی استان زنجان ظهر امروز با حضور وزیر کشور و استاندار زنجان برگزار و از دستگاه‌های برتر استان در زمینه خدمت به مردم تقدیر شد.

استاندار زنجان در این جلسه ضمن تبریک هفته دولت اظهار کرد: امسال در سال ۱۳۹۸ قرار داریم و وقتی از توفیقات دولت صحبت می‌شود باید شرایط را در نظر گرفت و ارزیابی‌ها را طبق آن انجام داد.

فتح‌الله حقیقی با اشاره به برنامه‌های استان در سال‌جاری برای پیشبرد اهداف و پروژه‌ها بیان کرد: امسال 80 پروژه در استان زنجان افتتاح می‌شود که ارزش آن 4 هزار و 40 میلیارد تومان است.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته در هفته دولت ۷۳۷ پروژه به بهره‌برداری رسیده است، گفت: امسال تعداد پروژه ها ۵۰۷ مورد بوده است.

*افزایش بیمه شدگان اجباری در زنجان

حقیقی با بیان اینکه اعتبار پروژه‌های سال گذشته جاری دولت در استان زنجان ۳۷۸ میلیارد تومان بوده است، گفت: این اعتبار در سال گذشته ۱۶۶ میلیارد تومان بود که از افزایش ۲.۸ برابری دارد که نشان می‌دهد که با کاهش کمیت کیفیت افزایش یافته است.

استاندار زنجان با بیان اینکه در سال ۹۷ تعداد بیمه شدگان اجباری در زنجان بیش از ۱۰۹ هزار نفر بود، ادامه داد: این تعداد در سال جاری به ۱۱۲ هزار نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه تعداد بهره‌مندان از بیمه بیکاری در استان زنجان در سال گذشته ۳ هزار و ۱۱۰ نفر بود بوده است، گفت: در سال جاری تنها ۷۱ نفر به این تعداد اضافه شده است.

حقیقی با اشاره به اینکه یکی از مباحث مورد توجه دولت در استان توجه به مبحث اشتغال است، تصریح کرد: در همین راستا از تعطیلی واحدهای تولیدی جلوگیری می‌کنیم.

استاندار زنجان در ادامه با اشاره به اینکه در راستای استفاده از ظرفیت گروه‌های مختلف به ویژه جوانان نیز اقدامات متعددی صورت گرفته است، گفت: در این راستا مجمع مشورتی جوانان استان زنجان با انتخاب خود جوانان تشکیل شده است.

* افزایش انضباط اداری و هزینه کرد منابع مالی

در ادامه این جلسه رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان نیز با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ خدمت‌رسانی یکی از مهم‌ترین اهداف جشنواره شهید رجایی است، گفت: پرهیز از کار فردی و توجه به فعالیت گروهی مهم‌ترین اولویت این جشنواره است.

شهرام طهماسبی با بیان اینکه افزایش انضباط اداری و هزینه کرد منابع مالی هدف این جشنواره است، گفت: با برگزاری جشنواره رجایی نقاط قوت و ضعف شناسایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بهبود ارائه خدمات توسط دستگاه‌ها مورد توجه جشنواره شهید رجایی است، اضافه کرد: باید توجه داشت که ارزیابی جشنواره شهدی رجایی فقط بخش کوچکی از نظام ارزیابی دستگاه‌ها توسط دولت است و باید در این جشنواره همه جوانب فعالیت دستگاه‌ها مورد ارزیابی قرار گیرد تا بتوان گفت نظام اداری دارای چه ویژگی‌هایی است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان با اشاره به محدودیت‌های دولت برای ارزیابی دستگاه‌ها عنوان کرد: به همین دلیل بخشی از عملکرد دستگاه‌هاد مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی گفت: آنچه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد شاخص‌های عمومی و اختصاصی در نظر گرفته شده است و در هر بخش یک هزار امتیاز به دستگاه‌ها داده می‌شود.

*ایجاد پنجره واحد سرمایه‌گذاری در زنجان

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان نیز در این جشنواره با اشاره به اینکه پنجره واحد سرمایه‌گذاری با اهداف مشخص به مرحله اجرا درآمده است، اظهار کرد: هدف کلی از این پنجره، ایجاد شفافیت، تسریع و تسهیل در صدور مجوزها و توسعه دولت الکترونیک است.

ابوالفضل عباسچیان با اشاره به اینکه همه متقاضیان سرمایه‌گذاری در استان می‌توانند وارد سامانه شده و درخواست خود را اعلام کنند، گفت: با توجه به هدف این پنجره، شاهد تفکیک تکالیف دستگاه‌ها و حذف مراحل تکراری در سرمایه‌گذاری هستیم.

وی با اشاره به اینکه پیش از این روند استعلامات در استان بسیار زمان‌بر بود، افزود: با اجرای طرح پنجره واحد، شاهد کاهش زمان صدور مجوز و استعلامات هستیم.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان افزود: البته انتظار داریم این روند به ۳۹ روز برسد، هر چند باید کاری کرد تا در لحظه این اتفاقات رخ دهد.

وی با اشاره به برخی از مشکلات موجود در حوزه سرمایه‌گذاری قبل از راه‌اندازی پنجره واحد گفت: امروز شاهد برطرف کردن این مشکلات هستیم که امیدواریم این روند موجب سرمایه‌گذاری هر چه بیشتر در استان شود.

انتهای پیام/73005

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *