آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / انجمن هنرهای نمایشی استان‌ها تعطیل نمی‌شود

انجمن هنرهای نمایشی استان‌ها تعطیل نمی‌شود

يکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ – ۱۸:۱۶

انجمن هنرهای نمایشی استان‌ها تعطیل نمی‌شود

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: به هیچ وجه قرار نیست انجمن هنرهای نمایشی استان‌ها تعطیل شود. این انجمن‌ها با یک اساسنامه واحد، تثبیت و تقویت می‌شوند و به کارشان ادامه می‌دهند.

انجمن هنرهای نمایشی استان‌ها تعطیل نمی‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نشست مدیران انجمن هنرهای نمایشی استان‌ها با معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

سیدمجتبی حسینی در این نشست عنوان کرد: ساماندهی فرآیندها، رویدادها و مؤسسات از برنامه‌هایی است که با مطالعاتی که انجام شده در حال انجام است. با بازنگری که در صدور مجوزهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شد و با توجه به قوانین بالادستی تعداد مجوزهای حوزه وزارتخانه به تعداد 36 مجوز رسید و این ساماندهی در زمینه فرایندها، رویدادها و موسسات و انجمن‌ها انجام می‌شود.

معاون امو رهنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه گفت: با کاهش هزینه‌های بالاسری از ساماندهی رویدادها و ساماندهی مؤسسات، سهم حمایتی از هنر در حوزه ملی و استانی، بیشتر می‌شود و با صرفه جویی هزینه‌ها و مدیریت پروژه‌ها، داشته‌های بیشتری برای هنر استان‌ها فراهم می‌شود.

حسینی تأکید کرد: انجمن هنرهای نمایشی در استان‌ها با ثبت حقوقی و تشخص حقوقیِ بهتر در استان ها به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

معاون امور هنری تأکید کرد: طرح ساماندهی مؤسسات و انجمن‌ها در مرحله مقدماتی است و کارگروه ساماندهی انجمن‌ها تشکیل می‌شود و در کارگروه نشست‌ها و جلساتی با هنرمندان و مدیران انجمن‌ها برگزار خواهد شد. هنوز درباره چگونگی ساماندهی و یا ادغام موسسات تصمیم گیری نشده و در این طرح منافع هنر و هنرمندان مورد توجه است.

سید امین مؤیدی اصفهانی؛ مشاور برنامه ریزی و نظارت راهبردی معاونت امور هنری گفت: رویکرد معاونت هنری، ساماندهی مؤسسات و انجمن‌ها است و حتما در این زمینه از نظرات هنرمندان و انجمن‌ها استفاده می‌شود. در اصلاح فرآیندها و ساماندهی رویداد و مؤسسات و انجمن‌ها ابتدا شناخت فرآیندها و مطالعه انجام شد و بعد براساس شناخت و مطالعه، ساماندهی و اصلاح صورت می گیرد. وقتی کارگروه ساماندهی تشکیل شود، از دیدگاه‌های ذی نفعان شامل هنرمندان، مدیران و اصناف و انجمن ها استفاده می شود.

مؤیدی در ادامه گفت: به شما اطمینان می‌دهم که ما در این طرح چند رویکرد اصلی را مد نظر داریم اول و مهمتر از همه تعدیل منابع با صرفه جویی در هزینه‌های تشکیلاتی و تشریفاتی و نیل به حمایت بیشتر از هنرمندان و اصناف هنری و تولیدات هنری، دوم تمرکز زدایی از تهران و توجه ویژه به شهرستان‌ها به ویژه مناطق محروم، سوم واگذاری مسئولیت‌ها به اصناف قانونی تا حدی که قانون اجازه دهد و چهارم تقویت انجمن‌ها و اصناف قانونی و ایجاد استقلال برای آنها.

مشاور برنامه ریزی و نظارت راهبردی معاونت هنری تاکید کرد: ما در این مدت کوتاه حسن نیتمان را با تسویه بدهی‌های سنگین انجمن‌ها خصوصا انجمن هنرهای نمایشی فعلی و انجمن نمایش قبلی و تلاش در جهت اصلاح ساختار مالی و روال قاعده مند برای موسسات تابعه و همچنین نحوه تخصیص بودجه نشان داده‌ایم و مدیر کل هنرهای نمایشی و رییس انجمن هنرهای نمایشی شاهد این مدعا هستند.

شهرام کرمی؛ مدیر کل هنرهای نمایشی در این نشست گفت: انجمن هنرهای نمایشی در دگرگونی تئاتر در استان‌ها نقش مؤثری داشته و تداوم فعالیت تشکلی برای تئاتر در استان‌ها ضرورت دارد.

حمید نیلی، مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران نیز در این نشست گفت: با طرح موضوع ساماندهی و ادغام موسسات و انجمن‌ها، انجمن‌های استان‌ها و هنرمندان دغدغه‌هایی دارند که این نشست برای تشریح موضوع و بیان دغدغه‌ها برگزار می‌شود و امیدواریم با همراهی مدیران و هنرمندان اتفاقات خوبی را برای تئاتر کشور شاهد باشیم.

جهانشیر یاراحمدی، رییس انجمن هنرهای نمایشی بوشهر گفت: انجمن هنرهای نمایشی در استان‌ها توانمندی زیادی دارند و فعالیت‌های مؤثری برای تئاتر در استان‌ها انجام داده‌اند.

محمدحسن رستمانی؛ رییس انجمن هنرهای نمایشی استان گلستان گفت: برای طرح‌های جامع، باید از مشورت و نظرات گروه‌ها و هنرمندان استفاده شود. زمانی که طرح ادغام مطرح شد؛ ما پاسخ مناسبی به گروه‌ها و جوانان تئاتری در استان نداشتیم و توضیحاتی که الان داده شد، مشخص کرد که قرار بر حذف انجمن های استان نیست و نگرانی ها برطرف شد.

محمدعلی صادق حسنی، رییس انجمن هنرهای نمایشی استان گیلان گفت: از زمانی که بحث ادغام مؤسسات و انجمن‌ها مطرح شده، هنرمندان استان‌ها نگران شده‌اند. انجمن هنرهای نمایشی تنها نهادی است که اندک حمایتی از تئاتر استان ها دارد و با حمایت انجمن، تئاتر تولید می‌شود.

یاسر محمودی، رییس انجمن هنرهای نمایشی استان مازندران گفت: انجمن هنرهای نمایشی در استان اعتباری یافته و گروه‌ها را ثبت کرده و به آنها هویت داده است.

حمیدرضا صفار، رییس انجمن هنرهای نمایشی استان تهران گفت: حرکتی که در تئاتر استان‌ها رو به رشد است، نباید از ریل خارج شود.

فاتح بادپروا؛ رییس انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان گفت: ساختار اجرایی انجمن در استان‌ها فعال و منسجم است و انجمن هنرهای نمایشی در استان‌ها نقش مؤثری دارند و لازم بود قبل از این با انجمن‌ها مشورت می‌شد.

محمدرضا درند؛ رییس انجمن هنرهای نمایشی استان کرمانشاه گفت: در موضوع ادغام، یک بحث هنری وجود دارد و یک بحث حقوقی که از نظر حقوقی فعالیت انجمن‌های هنرهای نمایشی مطابق اساسنامه است. انجمن‌ها نقش جدی در استان‌ها دارند و فعالیت‌های تئاتر در استان‌ها با محوریت انجمن‌ها انجام می‌شود. با مطالبی که بیان شد مشخص است که نیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ساماندهی مؤسسات در راستای منافع هنر و هنرمندان است و تقاضا داریم در ادامه نیز نشستی با حضور مدیران انجمن ها، هیأت مؤسس انجمن و معاونت هنری برگزار شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *