آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / بازسازی و ساخت 2 هزار واحد مسکونی در خوزستان توسط بنیاد مسکن کرمان

بازسازی و ساخت 2 هزار واحد مسکونی در خوزستان توسط بنیاد مسکن کرمان

دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ – ۱۶:۱۷

بازسازی و ساخت 2 هزار واحد مسکونی در خوزستان توسط بنیاد مسکن کرمان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان گفت: بنیاد مسکن استان کرمان اولین استانی بود که در شهرستان حمیدیه خوزستان به تعهد خود که بازسازی و ساخت 2 هزار واحد مسکونی بود، عمل کرد و امیدوارم طی سه ماه آینده فاز دوم را تمام کنیم.

بازسازی و ساخت 2 هزار واحد مسکونی در خوزستان توسط بنیاد مسکن کرمان

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، علی‌اکبر سلطانی‌نژاد امروز در نشست خبری به مناسبت هفته دولت با اشاره به اینکه ۵ هزار و ۸۰۰ روستا در سطح استان کرمان داریم، اظهار داشت: در جنوب به دنبال این هستیم که وضعیت مسکن را تعییر دهیم و ساخت ۱۵ هزار واحد مسکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر را شروع کرده‌ایم و به ازای هر متقاضی، تسهیلات ۴۰ میلیون تومان با کارمزد ۴ درصد پرداخت می‌شود.

وی عنوان کرد: در سفری که رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در بهمن ماه سال گذشته به جنوب استان داشتند، قرار شد، ۱۰ هزار واحد مسکونی در مناطق محروم جنوب و شرق استان ساخته شود که کار ساخت این واحدها با جدیت در دستور کار قرار گرفت و شروع شده و ۵۰۰ واحد آن تا پایان شهریورماه تحویل متقاضیان داده می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان بیان داشت: ساخت مسکن در بخش‌هایی از استان کرمان که در حوادث دچار خسارت شده بودند به پایان رساندیم و بخش‌هایی از این واحدها در حال ساخت هستند.

وی گفت: ۶۴ درصد واحدهای مسکونی روستاهای استان کرمان مقاوم‌سازی شده‌اند و این آمار تنها مربوط به روستاها است و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر را شامل نمی‌شود.

سلطانی‌نژاد تصریح کرد: در سیل سال جاری استان خوزستان، استان کرمان به‌عنوان یکی از معین‌های شهرستان حمیدیه انتخاب شد و بنیاد مسکن استان کرمان اولین استانی بود که در این شهرستان به تعهد خود که بازسازی و ساخت 2 هزار واحد مسکونی بود عمل کرد و امیدوارم طی سه ماه آینده فاز دوم را تمام کنیم.

وی ابراز داشت: در هفته دولت در سطح استان کرمان، ۵۰۰ پروژه طرح هادی با اعتبار نزدیک به ۶۰ میلیارد تومان افتتاح و بهره‌برداری می‌شود.

سلطانی‌نژاد ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و دولت طرح اقدام ملی مسکن برای ۴۰۰ هزار واحد را استارت زده‌اند که از این تعداد سهم بنیاد مسکن ۱۰۰ هزار واحد مسکن است که باید در سطح کشور بسازد و در این زمینه مطالعه و تقسیم اولیه انجام شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان بیان داشت: استان کرمان به‌عنوان پایلوت از سوی بنیاد مسکن کشور انتخاب و سامانه ثبت نام طراحی شده و به‌زودی برای ثبت نام آماده می‌شود و پس از شناسایی افراد فاقد مسکن، دولت برنامه‌ریزی دقیقی در این خصوص اتخاذ خواهد کرد.

سلطانی‌نژاد تاکید کرد: سهم استان کرمان از این 100 هزار واحد دقیقا مشخص نشده است.

انتهای پیام/80018/ق

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *