آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / به بهانه تعرض وحشی‌گرایانه یک نوجوان به دختر پنج ساله

به بهانه تعرض وحشی‌گرایانه یک نوجوان به دختر پنج ساله

سه‌شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸ – ۰۶:۳۴

به بهانه تعرض وحشی‌گرایانه یک نوجوان به دختر پنج ساله

پس از اقدام شنیع یک نوجوان و انتشار آن در فضای مجازی، افکار عمومی جامعه به طرز وحشتناکی جریحه‌دار شد، تصور چنین عمل وحشیانه‌ای، چنان همگان را در بهت فرو برد که تا سال‌ها می‌توان هول و هراس را در چشم خانواده‌هایی که فرزند کوچکی دارند مشاهده کرد.

به بهانه تعرض وحشی‌گرایانه یک نوجوان به دختر پنج ساله

خبرگزاری فارس- شیراز/محمد استرحام؛ فعال اجتماعی و دانشجوی دکترای آینده‌پژوهی

هفته گذشته پس از اقدام شنیع یک نوجوان و انتشار آن در فضای مجازی، افکار عمومی جامعه به طرز وحشتناکی جریحه‌دار شد، تصور چنین عمل وحشیانه‌ای، چنان همگان را در بهت فرو برد که تا سال‌ها می‌توان هول و هراس را در چشم خانواده‌هایی که فرزند کوچکی دارند مشاهده کرد.

هرچند قدر مسلم است که باید با «معلول‌ها» برخورد جدی و موثری شود تا دیگر شاهد چنین فجایعی نباشیم ولی در این بین نباید از «علت‌ها» غافل شویم.

در این حوادث دستگاه‌های ذیربط و افکار عمومی، عموما بدون توجه به علت‌ها به برخورد با معلول‌ها روی می‌آورند و منتظر حادثه بعدی می‌مانند!

در صورتی که اگر علت‌ها شناسایی و درمان شوند بی‌شک زمینه بروز معلول‌ها به‌وجود نخواهد آمد و یا به حداقل خواهند رسید.

لذا روی سخن این مقاله متفکران و دلسوزان جامعه است.

یکی از مبانی مکتب های فکری،که باید نسبت خود را با آن شفاف کنند مبحث قوانین جنسی است. در بین مکاتب مختلف همواره چهار گونه نگرش و گرایش در این مورد وجود داشته است:

اول: تحریک جنسی در جامعه بدون نظارت و محدویت صورت پذیرد و آزادی‍‌های جنسی و قوانین مرتبط با آن نیز تسهیل گرانه و بدون حد و مرز باشد.

دوم: تحریک جنسی در جامعه به حداقل برسد و در مقابل‌، آزادی‌های جنسی و قوانین مربوط به آن هم با محدودیت و سخت‌گیرانه اعمال شود.

سوم: تحریک جنسی در جامعه با محدودیت و در حداقل ممکن صورت پذیرد و در مقابل قوانین تسهیل گرانه و آزادی های متعهدانه جنسی به جامعه تزریق شود.

چهارم: تحریک جنسی در جامعه بدون نظارت و آزادانه صورت پذیرد و در مقابل، آزادی‌های جنسی در افکار و فرهنگ عمومی و قوانین مربوط به آن با محدودیت و سختگیرانه اعمال شود.

اسلام به عنوان مکتب الهی و انسان ساز که بر فراز و نشیب‌های نفس انسان تسلط کامل دارد، روش سوم را برگزیده است و در حالی که تحریک جنسی را در سطح جامعه به حداقل می‌رساند و اجازه تبرج و خودنمایی و بدن نمایی را نمی‌دهد، در مقابل با وضع قوانینی همچون ازدواج موقت، آزادی‌های جنسی متعهدانه را مشروع اعلام میکند و افراد جامعه را به سمت صلاح و رشد هدایت می‌کند.

اما متاسفانه در جامعه امروز ما، فرهنگ عمومی بر روی گزینه چهارم عامدانه و یا از روی جهالت پافشاری می‌کند و با حماقت تمام، سوپاپ‌های اطمینان این دیگ بخار را مسدود می‌کند و از طرفی دیگر، با تبرّج جاهلی مانکن‌ها در خیابان‌ها و دسترسی سهل‌الوصول به فیلتر شکن‌ها در فضای مجازی و ماهواره ها در محیط امن خانواده‌ها و ترویج سایت‌هایی همچون اینستاگرام در رسانه‌ها، شعله زیر این دیگ را تا حداکثر بالا می‌برد و می‌شود آنچه نباید بشود …

به راستی در این وضعیت بغرنج جامعه، تحمل یک نوجوان در سن بلوغ که ترشح هورمون‌هایش به حداکثر رسیده و عقلش به تکامل نرسیده است چقدر می‌تواند باشد ؟!

جوان‌ها و میانسالان و حتی پیرمردهای چنین جامعه‌ای چگونه می‌توانند در مقابل این حجم از فشار تحمل کنند؟

این دیگ بخار تا چند صباح دیگر تحمل چنین فشارهایی را دارد؟ اگر خدای ناکرده بخاطر شعله‌ور تر شدن روزبه‌روز آتش زیر آن، انفجاری صورت گیرد آیا دامان خانواده‌های ما پاک خواهد ماند؟

تا به کی نخبگان جامعه حاضر نیستند افکار عمومی را برای قبول راه حل عاقلانه و سعادتمندانه اسلام آماده کنند؟!

و در نهایت، کمی بیاندیشیم، آیا مردم جامعه‌ای که با فرزندان خود چنین می‌کنند، روی سعادت را خواهند دید؟!

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *