آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / بیگدلی: از طریق علوم شناختی می‌توان نسل قوی‌تری ساخت

بیگدلی: از طریق علوم شناختی می‌توان نسل قوی‌تری ساخت

دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ – ۱۰:۱۶

بیگدلی: از طریق علوم شناختی می‌توان نسل قوی‌تری ساخت

عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: با توجه به اینکه رسانه‌ها نقش مهمی در جهت‌دهی به مغز افراد دارند، با این وجود می‌توان از طریق ارتباط علوم شناختی و رسانه‌ها نسل قوی‌تری ساخت.

بیگدلی: از طریق علوم شناختی می‌توان نسل قوی‌تری ساخت

محمدرضا بیگدلی عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با بیان اینکه علوم شناختی یکی از 4 حوزه اساسی دانشی در دنیا است، گفت: علوم شناختی در نقشه جامع علمی کشور نیز یکی از سرفصل‌های اصلی به شمار می‌رود.

وی در رابطه با ارتباط علوم شناختی و رسانه نیز اظهار داشت: بیشترین اثربخشی رسانه در سنین بین 10 تا 18 سال است، به عبارتی بخش اصلی جمعیت که می‌تواند با رسانه آسیب ببیند یا تقویت شود، در این سن قرار دارد، با توجه به اینکه رسانه‌ها نقش بسیاری در تکمیل مغز افراد دارند با این وجود می‌توان نسل قوی‌تری ساخت زیرا این کار از طریق دانش علوم شناختی ممکن است.

بیگدلی گفت: در دنیا در زمینه ذهن،‌ مغز و اعصاب تحقیقات مهمی انجام شده و از مهمترین ابزاری که علوم شناختی و رسانه دارد این است که می‌توان زاویه دید افراد را تغییر داد، با تغییر زاویه دید ذهنیت افراد هم تغییر پیدا می‌کند و با تغییر ذهنیت جهت‌گیری‌های افراد متحول می‌شود.

عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی اظهار داشت: بخش دیگری از علوم شناختی آنالیز شخصیت افراد است، شخصیت افراد یک بخش زیستی و یک بخش اجتماعی دارد که این دو بخش در کنار هم شخصیت را تشکیل می‌دهد، شخصیت هر فرد می‌تواند به گونه‌ای باشد که در شرایط خاص اجتماعی تصمیمات خاصی را بگیرد و اگر ما شخصیت افراد را آنالیز کنیم می‌توانیم پیش‌بینی کنیم فرد در شرایط خاص چه رفتاری از خود بروز می‌دهد و می‌توانیم این مسائل را به فرد اعلام کنیم تا رفتارهای سنجیده‌تری داشته باشد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *