آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / تحصیل 320 دانشجوی خارجی در مراکز علمی کاربردی کشور

تحصیل 320 دانشجوی خارجی در مراکز علمی کاربردی کشور

يکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ – ۲۱:۲۶

تحصیل 320 دانشجوی خارجی در مراکز علمی کاربردی کشور

معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه امسال بیش از ۴۳ هزار نفر داوطلب ورود به مراکز آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی هستند، گفت: 320 دانشجوی خارجی در این مراکز تحصیل می‌کنند.

تحصیل 320 دانشجوی خارجی در مراکز علمی کاربردی کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، محسن محمدزاده بعدازظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان برگزار شد، با اشاره به هدف‌گذاری این دانشگاه در ارتقای کیفیت فعالیت‌ها اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی توجه به کیفیت فعالیت‌ها را با جدیت پیگیری کرده و طی چهار سال اخیر شاهد تحولات عمده‌ای در این دانشگاه بوده‌ایم.

وی به مصوبه شورای عالی برای توقف فعالیت برخی مراکز تا پایان شهریورماه خبر داد و گفت: مراکز علمی کاربردی به‌دقت مورد ارزیابی قرار گرفتند و مؤلفه‌های مختلفی که در کیفیت فعالیت آنها دخیل است، مورد توجه قرار گرفت.

ارزیابی از تمام مراکز به‌صورت جدی پیگیری شده است

معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: برای ارتقای فعالیت‌ها در مراکز بدون اساسنامه، اساسنامه‌ای تدوین شد و مراکزی که رئیس یا سرپرست قانونی مطابق با ضوابط نداشتند، تأمین نیرو شدند.

محمدزاده با اشاره به اینکه از دو سال گذشته ارزیابی از تمام مراکز به‌صورت جدی پیگیری شده است، ادامه داد: اکنون بیش از 95 درصد مراکز جامع علمی کاربردی، رئیس یا سرپرست قانونی دارند.

وی با اشاره به نتایج ارزیابی‌ها گفت: طی دو سال اخیر، شاخص‌ها و نتایج نشانگر این امر بوده است که انواع برنامه‌ها و اقدامات دانشگاه برای حفظ و ارتقای مراکز مؤثر واقع شده و در سال گذشته که 20 مرکز آموزش علمی کاربردی سطح دو در سراسر کشور داشتیم، اکنون به 230 مرکز ارتقا یافته است.

مرکز علمی کاربردی کلران؛ جزو مراکز برتر کشور

معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه از 13 مراکز آموزشی علمی کاربردی فعال در استان سمنان، هشت مرکز در سطح دو قرار دارند، اضافه کرد: از این مراکز، یک مرکز در سطح ملی قرار گرفته و از مجموع 230 مرکز، 10 مرکز به‌عنوان مراکز آموزشی علمی کاربردی برتر در کشور انتخاب شده است که مرکز علمی کاربردی کلران جزو مراکز برتر کشور است.

محمدزاده تصریح کرد: مجموع 26 مرکز آموزشی علمی کاربردی استانی شناسایی و انتخاب و اعلام حقوقی شدند.

وی با اشاره به اینکه در مهرماه سال گذشته ۵۰۲ مرکز پذیرش دانشجو داشتند، افزود: در مهر امسال، ۵۰۳ مرکز پذیرش دانشجو خواهند کرد.

افزایش رشته محل‌ها

معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به افزایش رشته محل‌ها در سال جاری نسبت به سال گذشته اظهار کرد: در سال گذشته، پنج هزار و 338 رشته محل فعال بوده است، اما امسال به 5 هزار و 580 رشته محل افزایش یافت.

محمدزاده استقبال از دانشگاه جامع علمی کاربردی را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در سال‌های گذشته بیشتر داوطلبان از شاغلان در محیط‌های کار بودند؛ اما امسال با توجه به تغییر سیستم، بیشتر ورودی‌ها از محصلان و فارغ‌التحصیلان دبیرستان هستند.

وی با اشاره به افزایش استقبال از این دانشگاه گفت: در سال گذشته و در مقطع کاردانی، 41 هزار و 496 نفر داوطلب داشتیم؛ اما امسال تاکنون، ۴۳ هزار و ۳۶۰ نفر داوطلب ورود به مراکز آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی هستند.

۳۰ درصد دانشجویان کل کشور مهارتی می‌شوند

معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به اینکه تا پایان برنامه ششم توسعه باید ۳۰ درصد دانشجویان کل کشور مهارتی شوند، افزود: برای تحقق این مسأله، ظرفیت‌سازی شده است و البته جذب بستگی به داوطلبان متقاضی دانشگاه دارد.

محمدزاده توسعه و ایجاد دوره‌های بین‌المللی و جذب دانشجویان بین‌المللی را از اهداف دانشگاه جامع علمی کاربردی بیان کرد و گفت: با کشور آلمان وارد مذاکراتی شدیم تا دوره‌های کوتاه‌مدت و مقطعی و پودمانی اجرا شود.

وی تصریح کرد: از کشورهای عراق و افغانستان دانشجو در مراکز علمی کاربردی مشغول به تحصیل هستند.

تحصیل 4 دانشجوی خارجی در سمنان

معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی به تحصیل ۳۲۰ دانشجوی خارجی در مراکز علمی کار علمی کاربردی اشاره و خاطرنشان کرد: در سمنان، چهار دانشجوی خارجی مشغول به تحصیل هستند.

وی با اشاره به اینکه بیش از 75 درصد فارغ‌التحصیلان این دانشگاه جذب بازار کار می‌شوند، افزود: 40 درصد فارغ‌التحصیلان مرتبط با رشته تحصیلی مشغول به کار می‌شوند.

انتهای پیام/ 7403/م/ق

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *