آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / تصمیم گیری برای سند راهبردی ارتقای کیفی میادین و محورهای شهر تهران

تصمیم گیری برای سند راهبردی ارتقای کیفی میادین و محورهای شهر تهران

يکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ – ۱۵:۳۱

تصمیم گیری برای سند راهبردی ارتقای کیفی میادین و محورهای شهر تهران

جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست شهردار تهران و با حضور اعضا و رئیس شورای شهر تهران، معاون شهرسازی و معماری و رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج با دستور جلسه تصمیم گیری درباره سند راهبردی ارتقای کیفی میادین و محورهای شهر تهران تشکیل شد.

تصمیم گیری برای سند راهبردی ارتقای کیفی میادین و محورهای شهر تهران

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج در خصوص این جلسه گفت: میدان ها و خیابان های شهر، بخش وسیعی از فضاهای عمومی و باز شهری را تشکیل می دهند که سرزندگی و حیات شهر در آن ها جریان داشته و قسمت عمده ای از داد و ستد فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی شهر در آن ها اتفاق می افتد.

وی تصریح کرد: بر این اساس با توجه به ناهمگونی پهنه بندی و فقدان ضوابط هماهنگ در پیرامون میادین به همراه اغتشاش عملکردی، تدوین سندی یکپارچه با رویکرد ساماندهی و ارتقای کیفی میادین و محورهای شهری و هدایت و کنترل ساخت و ساز در پیرامون این فضاها در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفت.

اشراقی اعلام کرد: طرح ساماندهی 7 میدان اصلی شهر تهران پس از توضیحات مشاور تهیه کننده طرح و نمایندگان سازمان زیبا سازی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با عنایت به نظر کارگروه فنی، از آنجا که بافت شهری میادین مذکور شکل گرفته و امکان مداخله و توسعه فضای باز و عرصه همگانی را به حداقل خود رسانده ، مقررشد بحث های کارشناسی پیگیری ونتیجه جهت اتخاذ تصمیم نهائی ارائه شود.

به گفته رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج ، در این جلسه همچنین دستورالعمل اراضی ذخیره توسعه و نوسازی شهر تهران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و اعضای کمیسیون نظرات تخصصی خود را ارائه کردند و مقرر شد در جلسه آتی کارگروه فنی این موضوع نهائی و ارائه شود.

همچنین در ادامه این جلسه با تقاضای احداث جایگاه CNG در محدوده تهرانپارس منطقه 4 با توجه به نظریه های ستاد هماهنگی جایگاه های سوخت رسانی، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران و اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران موافقت شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *