آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / جریان مباهله به عنوان تابلوهای عظمت ایمان و اعتقاد ثبت شد

جریان مباهله به عنوان تابلوهای عظمت ایمان و اعتقاد ثبت شد

دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ – ۲۳:۴۷

جریان مباهله به عنوان تابلوهای عظمت ایمان و اعتقاد ثبت شد

امام جمعه موقت تهران گفت: فتح مکه و جریان مباهله دو جنگی بودند که نصیب جامعه اسلامی و نسل های توحیدی شده و به عنوان تابلوهای عظمت ایمان و اعتقاد ثبت شدند.

جریان مباهله به عنوان تابلوهای عظمت ایمان و اعتقاد ثبت شد

به گزارش خبرگزاری فارس، آیت‌الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در همایش تبیین مباهله که در تالار صدوق آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار شد اظهار داشت: مباهله روز پیروزی حق بدون جنگ ظاهری و تجلی معنویت اسلام و حقیقت حق است.

وی گفت: اسلام دینی است که خداوند این دین را برای بشر برنامه ریزی کرده و حفاظت از این دین را نیز بر عهده گرفته است چنانکه صیانت از قرآن نیز به عهده خود خداوند متعال است.

دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر با بیان اینکه بسترهایی که خدا برای تجلی خودش در سنگر دیانت در منظر تاریخ قرار داده مختلف است، افزود: پیامبر(ص) 13سال در غربت شدید، پرچم دیانت و توحید را در قلب شرک و ظلمات کفر بلند کرد.

صدیقی ادامه داد: انواع خطرات پیامبر(ص) را تهدید می کرد تا اینکه جامعه شرک برنامه ترور را در دستور قرار داد که خداوند با سنگر امیرالمومنین علی(ع) از رسول اکرم(ص) محافظت کرد.

وی تصریح کرد: حضرت علی(ع) در حفاظت از رسول خدا(ص) جان خود را در کف گرفت و آماده بود که شمشیرهای تیز بدن او را قطعه قطعه کند اما رهبری دینی پیام اسلام را به جهان ابلاغ کند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه حضرت علی(ع) در جنگ ها سپر بلا قرار می گرفت، افزود: در جنگ احد یک خطر صددرصد جدی که با فرار همه متظاهرین به اسلام برای پیامبر(ص) ایجاد شده بود تنها امام علی(ع) بود که از رسول گرامی اسلام دفاع کرد.

صدیقی با بیان اینکه خداوند مجاهدین را بر غیر مجاهدین برتر کرده است گفت: این میدان امتیاز در انحصار امیرالمومنین(ع) است که نظیری در تاریخ بشر ندارد امام علی(ع) است که قلعه های خیبر را با دو انگشت مبارک بلند کرد و فتح عظیمی را نصیب جبهه توحید کرد.

وی با اشاره به جنگ خندق که بسیار سرنوشت ساز بود، گفت: در دوران هشت سال دفاع مقدس جنگ احزاب داشتیم که دنیای شرک، کفر، استکبار و قدرت های اتمی همه در یک طرف یودند و جبهه علی(ع) در ایران یک طرف بود.

دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر اضافه کرد: همه قدرت های مشرک دست به دست هم داده و به مصاف پیامبر(ص) آمده بودند و تنها حضرت علی(ع) بود که این ضربه را دفع کرد.

صدیقی بیان کرد: فتح مکه و جریان مباهله دو جنگی بودند که نصیب جامعه اسلامی و نسل های توحیدی شده و به عنوان تابلوهای عظمت ایمان و اعتقاد ثبت شد. فتح مکه جزو معجزات بود که هیچ خونی ریخته نشد و جریان مباهله دومین فتح بدون جنگ بود که در 24 ماه ذی الحجه این مصاف بین دنیای حق و باطل واقع شد.

وی ادامه داد: در فتح مکه پیامبر(ص) با لشگر و عده زیادی رفته بود اما در جنگ مباهله هیچ عده و لشگری نبود و همه جبهه حق در تاریخ توحید در پنج نور مقدس خلاصه شده است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه حضرت فاطمه(س) مظهر جلال و جمال خداوند است و در مباهله به عنوان همه ارزشها صاحب دعوت است، گفت: زهرا(س) با خطبه های خود جایگاه امیرالمومنین علی(ع) را حفظ کرد و بعد از علی(ع) این بانوی دوعالم فرماندهی جنگ نرم ر ابه عهده می گیرد و از جایگاه ولایت دفاع می کند.

به گزارش فارس در پایان این مراسم از سه کتاب با مفاهیم مباهله رونمایی شد. «فرهنگنامه مباهله» ویرایش جدید اثر آیت الله ری شهری، «مباهله مظهر حقانیت» و «مباهله در آینه شعر» اثر دکتر ظریف منش کتابهایی بودند که با حضور آیت الله ری شهری و آیت الله صدیقی رونمایی شدند.

انتهای پیام/پ/ث/40

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *