آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / جشنواره مریوان ویترین تمام جشنواره‌های تئاتر خیابانی کشور است

جشنواره مریوان ویترین تمام جشنواره‌های تئاتر خیابانی کشور است

دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ – ۰۸:۵۷

جشنواره مریوان ویترین تمام جشنواره‌های تئاتر خیابانی کشور است

داور چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان گفت: جشنواره مریوان یک جشنواره پایلوت برای تمام جشنواره‌های تئاتر خیابانی در کشور بوده و قرار است ویترین یک سال تئاتر خیابانی ایران در اینجا به تصویر کشیده شود.

جشنواره مریوان ویترین تمام جشنواره‌های تئاتر خیابانی کشور است

امیرحسین شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مریوان اظهار کرد: جشنواره تئاتر خیابانی مریوان بهترین و بزرگترین جشنواره تئاتر خیابانی کشور است و معمولا کارهایی که به این جشنواره راه پیدا می‌کند به لحاظ کمی و کیفی آثار قابل‌توجهی است.

وی اضافه کرد: جشنواره تئاتر خیابانی مریوان جشنواره‌ای بین‌المللی است که سال‌ها روی آن کار شده و گروه‌ها انگیزه بسیار خوبی برای حضور در این جشنواره دارند به همین دلیل سطح آثار قابل قبول است.

شفیعی اذعان داشت: جشنواره تئاتر خیابانی مریوان یک جشنواره پایلوت برای تمام جشنواره‌های تئاتر خیابانی در کشور بوده و قرار است ویترین یک سال تئاتر خیابانی ایران در اینجا به تصویر کشیده شود.

وی اظهار داشت:‌ بهترین‌های تئاتر خیابانی ایران در جشنواره تئاتر خیابانی مریوان حضور دارند و با هم رقابت می‌کنند و این مهم از ویژگی‌ها و امتیازات قابل توجه این جشنواره است.

شفیعی به مخاطبین جشنواره تئاتر خیابانی و اهمیت این مولفه در بقا و ارتقای تئاتر خیابانی اشاره کرد و افزود:‌ مخاطبین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان با توجه به قدمت 14 ساله‌ای که دارد همواره همراه و پیگیر بوده‌اند.

این بازیگر تئاتر اذعان داشت: این همراهی و پیگیری مردم مریوان در این جشنواره و مطالبه‌ای که به صورت جدی در مورد جشنواره تئاتر خیابانی مریوان دارند، اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی اظهار کرد: در هر نقطه از کشور وقتی جشنواره تئاتر خیابانی برگزار می‌شود، نام مریوان، تئاتر خیابانی مریوان و شهروندان این شهر به عنوان شهروندانی که خیلی خوب از تئاتر خیابانی استقبال می‌کنند و مخاطب تئاتر هستند نام برده می‌شود.

شفیعی افزود: تئاتر خیابانی مریوان را نمی‌توان از مردمش جدا دید و این دو مولفه به صورت جدی به هم گره خورده است.

وی در مورد اینکه برگزیدگان تمام جشنواره‌های خیابانی به مریوان ختم شود هم اذعان کرد:‌ مهم‌ترین جشنواره تئاتر خیابانی کشور همین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان است قاعدتا جشنواره‌های دیگری که در سطح منطقه‌ای و یا ملی برگزار می‌شود خروجی آن می‌تواند در ویترین تئاتر خیابانی قرار گیرد.

شفیعی تصریح کرد: این ایده که برگزیدگان سایر جشنواره‌ها به مریوان ختم شود بسیار مطلوب بوده و مریوان این ظرفیت را دارد.

وی اذعان داشت: یکی از مهم‌ترین مسائلی که در جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان طی این چند ساله مغفول مانده بود، موضوع گردشگری رویداد بود.

این بازیگر هنرهای نمایشی کشورمان گفت: این جشنواره با توجه به اکوسیستم جغرافیایی مریوان، دریاچه زریوار، اماکن دیدنی و تاریخ و تمدن کردستان این ظرفیت را دارد که گردشگری رویداد را در آن تقویت کرد.

وی خاطرنشان کرد: گردشگری رویداد یعنی اینکه گردشگر برای دیدن یک جشنواره و یا شرکت در آن که می‌تواند شامل خود گروه‌های شرکت کننده و غیره باشد می‌تواند در طول سال و همزمان با خود جشنواره تورهای متعددی از داخل و خارجی را برای حضور در این منطقه راه بیاندازد.

شفیعی اذعان داشت:‌ با این هدف جشنواره می‌تواند روز به روز به لحاظ اقتصادی تقویت و روی پای خودش بایستد و حتی می‌تواند به اقتصاد، توریسم، وضعیت اجتماعی و فرهنگی خود مریوان هم کمک کند.

انتهای پیام/2330/71

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *