آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / جشن عاطفه‌ها با هدف ایجاد عدالت آموزشی برگزار می‌شود

جشن عاطفه‌ها با هدف ایجاد عدالت آموزشی برگزار می‌شود

دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ – ۰۹:۴۳

جشن عاطفه‌ها با هدف ایجاد عدالت آموزشی برگزار می‌شود

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) هرمزگان با اشاره به فلسفه برگزاری جشن عاطفه‌ها گفت: این جشن با هدف ایجاد عدالت آموزشی در سراسر استان برگزار می‌شود.

جشن عاطفه‌ها با هدف ایجاد عدالت آموزشی برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، علی الهیاری صبح امروز در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که جامعه نیاز به توجه دارد پرداختن به مسائل اجتماعی است مانند قهرمان مسابقه عصر جدید که علت قهرمانی آن بانو به خانمی که در عرصه اجتماعی فعالیت می‌کنند رأی می‌دهند.

وی افزود: متاسفانه در کشور خیلی به مسائل اجتماعی پرداخته نشده است و همین باعث ایجاد آسیب‌های اجتماعی شده که اگر از ابتدا سرمایه‌گذاری صحیح صورت می‌گرفت امروز شاهد آمار طلاق و فقر بالا نبودیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان ادامه داد: در دفاع مقدس با ایثارگری، دشمن را بیرون کردیم و امروز در بحث مبارزه با فقر هم نیاز به ایثارگری و انجام تکلیف داریم.

الهیاری بیان کرد: در بحث کنکور باید زنگ خطری به صدا در بیاوریم که کرسی‌های دانشگاه‌های خوب به دست اغنیا نیفتد و عدالت آموزشی رعایت شود؛ این موضوع نیاز به توجه دارد.

وی ابراز داشت: یکی از اهداف بنیادین برگزاری جشن عاطفه‌ها ایجاد عدالت آموزشی و ایجاد فرصت برای استعدادهای برتر در خانواده‌های محروم است.

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان تاکید کرد: هم اکنون در استان، حدود ۵۰۰ دانشجو در رشته‌های خوب پزشکی ، مهندسی و … مشغول به تحصیل هستند که البته عدد خوبی نیست زیرا ۲۱ هزار دانش‌آموز در استان هرمزگان تحت پوشش داریم.

الهیاری اضافه کرد: در دهه ۶۰ و ۷۰ خیلی از خانواده‌های فقیر و نیازمند به جاهای خوبی رسیدند اما برای دهه ۸۰ و ۹۰ این امیدواری را از دست داده ایم.

وی تاکید کرد: در مشارکت عمومی به دنبال درمان قطعی فقر و ایجاد عدالت در جامعه هستیم به طوری که اگر امروز فقط زکات خود را پرداخت کنیم چیزی به عنوان فقیر نخواهیم داشت.

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان عنوان کرد: در سال گذشته آماری از دانش آموزان ترک تحصیل کردند که فقر علت اصلی آن نبوده و با همت مردم و خیرین، آثار فقر در ترک تحصیل به حداقل رسیده است.

الهیاری بیان کرد:جشن عاطفه‌ها روز پنجشنبه و جمعه؛ هفتم و هشتم شهریور ماه در سراسر استان برگزار می‌شود که تبدیل به یک پویش عمومی شده و مرحله دوم آن در مدارس آغاز خواهد شد.

وی اضافه کرد: تلفن گویای ۳۲۸۸ و اپلیکیشن ناب یکی از راه‌های مشارکت در جشن عاطفه‌ها است و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۶۰۱۶۹ به نام کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان آماده دریافت هدایای نقدی مردمی است.

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان تاکید کرد: سال گذشته ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان مردم به جشن عاطفه‌ها کمک کردند که بیشتر بسته‌های تحصیلی بود که توانستیم به تمام دانش‌آموزان تحت پوشش بسته تحصیلی بدهیم.

الهیاری اظهار داشت: براورد ما این است که هر دانش آموز یک‌میلیون تومان برای تحصیل نیاز دارد و حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان به خانواده‌ها بر اساس تعداد دانش آموزان اعطا می‌شود.

تکمیل می شود/

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *