آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / حمایت کانون ملی دانشجویان جمنا از برخورد قاطع دستگاه قضا با مفاسد اقتصادی

حمایت کانون ملی دانشجویان جمنا از برخورد قاطع دستگاه قضا با مفاسد اقتصادی

يکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ – ۱۸:۰۳

حمایت کانون ملی دانشجویان جمنا از برخورد قاطع دستگاه قضا با مفاسد اقتصادی

کانون ملی دانشجویان جمنا ضمن حمایت از برخورد قاطع رئیس قوه قضاییه با مفاسد اقتصادی، از مسئولان این قوه خواست تا رسیدگی عادلانه و منصفانه به پرونده‌های فساد را در دستور کار خود قرار دهند.

حمایت کانون ملی دانشجویان جمنا از برخورد قاطع دستگاه قضا با مفاسد اقتصادی

به گزارش حوزه سیاسی خبرگزاری فارس، کانون ملی دانشجویان جمنا طی بیانیه‌ای ضمن حمایت از برخورد قاطع رئیس قوه قضاییه با مفاسد اقتصادی، از مسئولان این قوه خواست فارغ از جار و جنجال های سیاسی، رسیدگی عادلانه و منصفانه به پرونده‌های فساد را در دستور کار خود قرار دهند.

متن بیانیه به شرح زیر است:

« بسم الله الرحمن الرحیم

«یا داوود انا جعلناک خلیفه فى الارض فاحکم بین الناس بالحق»

اى داوود، ما ترا در زمین خلیفه گرداندیم پس در میان مردم به حق داورى کن»

(سوره ص؛آیه۲۶)

مبارزه با فساد، به تعبیر رهبر معظم انقلاب یک جهاد واقعی و البته کار بسیار دشواری است.مسئولان جمهورى اسلامى در راستای افراشتن پرچم عدالت اسلامى، نباید در این راه دچار غفلت شوند و رفتار قاطع و منصفانه علوى(ع) را باید در مد نظر داشته باشند.اگر دست مفسدان و سوء استفاده ‏کنندگان از امکانات حکومتى قطع نشود و امتیازطلبان و زیاده ‏خواهان پرمدعا و انحصارجو طرد نشوند،سرمایه ‏گذار و تولید کننده و اشتغال ‏طلب،همه احساس ناامنى و نومیدى خواهند کرد و کسانى از آنان به استفاده از راه هاى نامشروع و غیرقانونى تشویق خواهند شد. ما باور داریم که برخورد با مفسد اقتصادی موجب امنیت اقتصادی می شود.خشکانیدن ریشه فساد مالى و اقتصادى و عمل قاطع و گره‏ گشا در این باره، مستلزم اقدام همه جانبه بوسیله‏ قواى سه گانه مخصوصا دو قوه مجریه و قضائیه است.

قوه مجریه می بایست با نظارتى سازمان یافته و دقیق و بى ‏اغماض، از بروز و رشد فساد مالى در دستگاه ها پیشگیرى کند و قوه قضائیه با استفاده از کارشناسان و قضات قاطع و پاکدامن، عناصر مجرم و خائن و عناصر آلوده را از سر راه تعالى کشور بردارد.

ما ضمن حمایت از مواضع انقلابی رئیس قوه قضاییه، مصرانه از مسئولان این قوه می خواهیم فارغ از جار و جنجال های سیاسی رسیدگی عادلانه و منصفانه به پرونده های فساد را در دستور کار خود قرار دهند. یقینا افکار عمومی منتظر برخورد سریع و صریح قوه قضاییه با این پرونده هاست.

طبیعی است وقتی با فساد و با مفسد، مواجهه و مقابله صورت می­گیرد، جیغ ‌ودادهایی از برخی گوشه‌وکنار بلند می شود.

ما دانشجویان انقلابی با تاکید بر ضرورت صیانت دقیق از بیت المال مسلمین، ضرورت قاطع برخورد دستگاه قضایی با مفاسد اقتصادی را مطالبه می کنیم. در این مسیر بی توجهی به فریاد جریان های وابسته به باندهای قدرت و ثروت ضروری است.»

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *