آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / خانواده‌ها از کتاب و درس سبک زندگی غفلت کرده‌اند

خانواده‌ها از کتاب و درس سبک زندگی غفلت کرده‌اند

دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ – ۱۶:۱۸

خانواده‌ها از کتاب و درس سبک زندگی غفلت کرده‌اند

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش گفت: خانواده های ما از کتاب و درس سبک زندگی غفلت می کنند و این یک‌زنگ خطر است چرا که اگر به این درس جدی پرداخته شود می تواند ناهنجاری ها را در جامعه کاهش دهد.

خانواده‌ها از کتاب و درس سبک زندگی غفلت کرده‌اند

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، عبدالرسول کریمی معاون پرورشی آموزش و پرورش شهر تهران در مراسم تجلیل و اختتامیه پنجمین دوره جشنواره کشوری الگوهای برتر تدریس درس تفکر و سبک زندگی اظهارداشت: عبارت درس تفکر و سبک زندگی بخشی از زندگی خود من است. در سال ۸۸ به مدت ۲ سال کار کردیم و کتابی به عنوان تفکر و سبک زندگی وارد مدارس شد و فکر نمیکردم روزی این کتاب جشنواره ای داشته باشد.

وی ادامه داد: در طی ۲ سال گذشته دبیرخانه ای در اختیار شهر تهران قرار گرفت و تلاشمان این بود که خوراک فکری را در اختیار شهرستان ها قرار دهیم و کانالی را در همین ارتباط راه اندازی کردیم.

کریمی گفت: در سال جاری ۳۰۷۲ نفر در این جشنواره شرکت کردند، تعداد ۳۳۲ آثار تدریس و طرح درس به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.

وی افزود: از ۵ استان برای داوری جشنواره استفاده کردیم از جمله قم، قزوین، البرز، شهرستان های استان تهران و شهر تهران و امروز ۲۷ نفر از برگزیدگان کشوری و ۳ نفر از برگزیدگان استانی مورد تشویق قرار می‌گیرند.

مسعود شکوهی مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش در ادامه این مراسم ضمن درود و صلوات به روح پاک شهدا بخصوص شهدای فرهنگی، اظهارداشت: کتاب های پرورشی طی سالها به کتاب سبک زندگی تغییر کرد و احساس میکنم آنگونه که باید به این کتاب توجه نشده به همین دلیل این جشنواره را همکاران من ترتیب دادند.

وی افزود: نظام تعلیم و تربیت ما حضور محور است و در این فضا بیشتر میتوان تعامل برقرار کرد. خانواده های ما از کتاب سبک زندگی غفلت می کنند و این یک‌زنگ خطر است چرا که اگر به این درس جدی پرداخته شود می تواند ناهنجاری های ما را در جامعه ما کاهش دهد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *