آخرین خبر فوری
خانه / دسته 1 / درگیری با چین از شدت تحریم های آمریکا علیه روسیه کاسته است

درگیری با چین از شدت تحریم های آمریکا علیه روسیه کاسته است

درگیری با چین از شدت تحریم های آمریکا علیه روسیه کاسته است

با اجرایی شدن دور دوم تحریم های آمریکا علیه روسیه، متخصصان ادعا می کنند به خاطر تمرکز واشنگتن بر درگیری تجاری با چین، این تحریم ها ملایم تر هستند.

درگیری با چین از شدت تحریم های آمریکا علیه روسیه کاسته است

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشا تودی، با اجرایی شدن دور دوم تحریم های آمریکا علیه روسیه، متخصصان ادعا می کنند به خاطر تمرکز واشنگتن بر درگیری تجاری با چین، این تحریم ها ملایم تر هستند.

بسته دوم تحریم ها مربوط به ماجرای مسمومیت جاسوس دوجانبه سابق روسیه روز دوشنبه اجرایی شدند. این تحریم های جدید بانک های آمریکایی را از پرداخت وام یا تامین اعتبار برای دولت روسیه منع و محدودیت‌های تجاری خاصی برای روسیه ایجاد می‌کنند. آمریکا با تمدید هرگونه وام مساعدت مالی یا فنی به روسیه از طریق موسسات مالی بین المللی مخالف است. ولی بسیاری عقیده دارند این تحریم های جدید قاطعیت اقدامات قبلی آمریکا را ندارند. متخصصان در مورد دلایل آرام شدن ناگهانی رویکرد واشنگتن نسبت به مسکو اختلاف نظر دارند.

ولادیمیر باتیوک، کارشناس موسسه مطالعات آمریکا و کانادا در مسکو عقیده دارد این رویکرد آمریکا به تلاش واشنگتن برای نجات اقتصاد خودش بر می گردد.

باتیوک گفت:« واشنگتن توسط منافع شرکتهای خودش اداره می شود و بسیاری از آنها علاقه‌ای به این جنگ تحریم‌ها ندارند». وی اشاره کرد برای مثال تحریم‌های آمریکا علیه روسال، شرکت آلومینیوم سازی روسی، به تولید کنندگان خودروی آمریکا آسیب زده چون باعث افزایش قیمت آلومینیوم شده است.

وی اضافه کرد:«واضح است که تحریم ها علیه بخش انرژی روسیه هم به شرکت های بزرگ آمریکایی مثل شل ضربه می زند».

به نظر می رسد تحریم های جدید حداقل آسیب را به اقتصاد روسیه می زنند: هیچ ممنوعیت واقعی صادرات وجود ندارد. در حالی که فروش اوراق قرضه روسیه در بازار اولیه ممنوع شده ولی امکان فروش آن در بازار ثانویه وجود دارد و این علیرغم این حقیقت است که طبق قوانین آمریکا واشنگتن می تواند سطح روابط دیپلماتیک را پایین بیاورد، پروازهای خطوط هوایی دولتی را ممنوع سازد و جلوی هرگونه واردات از روسیه از جمله نفت و محصولات نفتی را بگیرد. ولی باتیوک می گوید این اقدامات به سادگی قابل اجرا نیستند چون آمریکا نمی خواهد موقعیت خود را در بازار روسیه از دست بدهد.

وی هشدار می دهد:« به علاوه ، تحریم های ضد روسی می‌تواند چین را علاقه مند به جایگزینی شرکت های آمریکایی در بازار روسیه سازد که به نفع آمریکا نیست».

ادامه درگیری تجاری واشنگتن با چین یک دلیل دیگر برای کاهش علاقه آمریکا به روسیه باشد.

واسیلی کاشین، محقق خاور دور در آکادمی علوم روسیه گفت:«توجه آمریکا کاملاً به درگیری تجاری با چین است. واشنگتن نمی‌خواهد هیچ اقدام دیگری انجام دهد که ضربه دیگری به بازارهای مالی وارد آورد چون جنگ با چین به اندازه کافی به آنها آسیب زده است».

ذخایر طلا و ارز روسیه طی یک هفته 1.3 میلیارد دلار افزایش یافتتحریم‌های نفتی ترامپ صادرات روسیه را یک‌میلیارد دلار افزایش داد

انتهای پیام/115

https://tn.ai/2084225

درباره admin

همچنین ببینید

۵ موضوع شخصی که افراد باهوش هرگز در محل کار فاش نمی‌کنند

پول همیشه موضوعی حساس است و در محیط کار بیشتر هم حساس می‌شود. افراد باهوش اهمیت پنهان نگه داشتن درآم..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *