آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / در حوزه مذاکرات با دقت پیش برویم تا سیاست ترامپ را شکست دهیم

در حوزه مذاکرات با دقت پیش برویم تا سیاست ترامپ را شکست دهیم

دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ – ۱۸:۳۰

در حوزه مذاکرات با دقت پیش برویم تا سیاست ترامپ را شکست دهیم

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران گفت:اگر علاقمند هستیم سیاست ترامپ شکست خورده به نظر برسد، باید در حوزه مذاکرات با دقت [و بی رغبتی] بیشتر پیش رویم.

در حوزه مذاکرات با دقت پیش برویم تا سیاست ترامپ را شکست دهیم

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، فؤاد ایزدی عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در برنامه رادیو گفت وگو بنام «رویداد»، در خصوص سفر مجدد و ناگهانی وزیر امور خارجه کشورمان به فرانسه، اظهار داشت: اصل این خبر و اتفاق خاصه در فضای تحریم امریکا، می طلبد که دکتر ظریف حضوری فعال تر در سفرهای خارجی داشته باشند تا نشان دهند پروژه منزوی کردن او از سوی امریکا شکست خورده است.

وی ادامه داد: اصل این داستان –سفرهای بین الملل ظریف- خوب است و کمتر کسی است که نکته ای منفی نسبت به اصل این حرکت داشته باشد؛ اما این روند نیازمند قدری احتیاط نیز است؛ چراکه آمریکا سیاستی نسبت به جمهوری اسلامی دارد که نام فشار حداکثری بر آن نهاده است.

ایزدی تصریح کرد: آمریکایی ها تلاش دارند کشور یا به سمت فروپاشی پیش رود و یا تسلیم کامل را بپذیرد و چون چنین هدفی را برای ایران تعریف کرده اند، باید دقت بیشتری صورت گیرد که اقدامات دیپلماتیک کشور به صورت ناخواسته منجر نشود که بازی در زمین طرف مقابل ادامه یابد.

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران ادامه داد: ایران علاقمند به گفت‌وگو و حل مشکلات با استفاده از میز مذاکره است و این اصلی ثابت شده می باشد؛ هیچ شکی نسبت به آقای ظریف نیست ولی احتیاط در این رابطه مفید [و ضروری] است تا کارهایی که می کنیم به نوعی تایید مواضع امریکا نباشد.

ایزدی اظهار داشت: اگر مذاکره با امریکا برجسته شود و طرف مقابل گمان کند ایران به آب و آتش می زند تا مذاکره اتفاق افتد، به نوعی بازی در زمین مقابل است و آمریکا نشان می دهد که ایران به مذاکره علاقمند است.

وی تصریح کرد: اگر علاقمند هستیم سیاست ترامپ شکست خورده به نظر برسد، باید در حوزه مذاکرات با دقت [و بی رغبتی] بیشتر پیش رویم.

ایزدی یادآور شد: ترامپ در شهری حضور داشت که ظریف نیز به همان شهر سفر کرد –محل برگزاری نشست جی7- و وقتی رئیس جمهور امریکا آنجاست، لذا برخی رسانه ها اینگونه گمانه زنی کردند که شاید ایرانی ها برای مذاکره با امریکا اعزام شدند.

وی همزمان شدن حضور ظریف و مقامات آمریکایی را موجب ایجاد این ذهنیت اشتباه خواند و افزود: سخنگوی وزارت خارجه کشورمان طی بیانیه ای این مسئله را اصلاح کردند؛ ولی این نکته هم در اظهارات رسمی باید مورد تایید قرار گیرد و هم در عمل نشان داده شود که انشاالله تیم دیپلماسی دولت این کار را کرده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *