آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / رفع مشکل همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

رفع مشکل همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

سه‌شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸ – ۰۱:۱۶

رفع مشکل همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

مدیر صندوق بازنشستگی استان اصفهان گفت: با پیگیری‌هایی که صورت گرفت، قانونی به تصویب خواهد رسید که در آن حقوق بازنشستگان برابر با 90 درصد از حقوق شاغلان باشد و با تصویب این قانون، مشکل همسان‌سازی حقوق برای همیشه حل خواهد شد.

رفع مشکل همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، شهروز عبادی عصر دوشنبه در همایش تجلیل از بازنشستگان استان اصفهان با اشاره به وجود 105 هزار بازنشسته در استان اصفهان اظهار کرد: اصفهان از منظر تعداد بازنشستگان، پس از تهران و خراسان رضوی در رتبه سوم کشور قرار دارد و سالانه 5 هزار نفر به تعداد بازنشستگان این استان اضافه می‌شود.

مدیر صندوق بازنشستگی استان اصفهان خاطرنشان کرد: 3 هزار و 500 نفر از این بازنشستگان مربوط به آموزش‌وپرورش بوده و مابقی نیز اکثراً از ادارات دولتی هستند.

وی درصد آقایان بازنشسته را 70 درصد اعلام کرد و افزود: 20 درصد از بازنشستگان استان اصفهان را نیز بازنشستگان فوتی تشکیل می‌دهند و 55 درصد از کل بازنشستگان استان، ساکن شهر اصفهان هستند.

عبادی یادآور شد: موارد معیشت و بهداشت، دو مورد مهم از مسائل بازنشستگان است و شوراهای سالمندی استانی برای رفع این مشکلات تشکیل شده است.

وی با اشاره به پیگیری‌های گسترده شورای سالمندان استان اصفهان در این رابطه تصریح کرد: دایره این پیگیری‌ها شامل مجلس و دولت نیز شده است و شورای سالمندان استان اصفهان تلاش کرده موضوعات مهم بازنشستگان استان را به خوبی پیگیری کند اما تا کنون این روند کند بوده که دلیل آن، عدم همگرایی کانون‌های بازنشستگی در استان بوده است که نیازمند اصلاح است.

عبادی تصریح کرد: درخواست ما از دستگاه‌ها و کانون‌های بازنشستگی، همراهی و همگرایی برای تمرکز بر موضوعات خاص و اولویت‌دار بازنشستگان و ایجاد صدایی واحد برای بازنشستگان است.

وی ادامه داد: در خصوص رفع مشکلات معیشتی بازنشستگان، با پیگیری‌هایی که صورت گرفت، قانونی به تصویب خواهد رسید که در آن حقوق بازنشستگان برابر با 90 درصد از حقوق شاغلان باشد و با تصویب این قانون، مشکل همسان‌سازی حقوق برای همیشه حل خواهد شد.

مدیر صندوق بازنشستگی استان اصفهان اذعان کرد: دیگر موضوع مهم برای ما، موضوع درمان بازنشستگان است و پیشنهاد داده‌ایم که به دلیل عدم کارایی بیمه‌های تکمیلی، حق بیمه تکمیلی بازنشستگان به حساب سازمان خدمات درمانی واریز شود و خدمات متناسب با آن از طریق بیمه سلامت به بازنشستگان ارائه شود تا هم در کیفیت خدمات شاهد ارتقا باشیم و هم هزینه‌ها کاهش یابند.

انتهای پیام/63062/هـ30/

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *