آخرین خبر فوری
خانه / دسته 1 / رویترز: طالبان پس از توافق با آمریکا نیز به جنگ ادامه می‌دهد

رویترز: طالبان پس از توافق با آمریکا نیز به جنگ ادامه می‌دهد

رویترز: طالبان پس از توافق با آمریکا نیز به جنگ ادامه می‌دهد

رسانه انگلیسی به نقل از مقامات طالبان نوشت که حتی پس از توافق با آمریکا نیز حملات این گروه در افغانستان ادامه خواهد داشت.

رویترز: طالبان پس از توافق با آمریکا نیز به جنگ ادامه می‌دهد

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، در حالی که گفت‌وگوهای آمریکا و طالبان در دور نهم درباره خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان ادامه دارد و نگرانی‌ها در این باره وجود دارد که توافق احتمالی طرفین منجر به پایان جنگ نشود «رویترز» به نقل از یکی از فرماندهان ارشد طالبان نوشت که این گروه پس از توافق نیز به جنگ ادامه می‌دهد.

بر اساس این گزارش، این عضو ارشد طالبان که از وی نامی برده نشده گفت: ما به جنگ علیه دولت افغانستان و تلاش برای گرفتن قدرت ادامه می‌دهیم.

یکی از دیگر فرماندهان طالبان که خواست نامش فاش نشود نیز گفت که پس از توافق با آمریکا واشنگتن علیه طالبان نخواهد جنگید.

از سوی دیگر، «زلمی خلیلزاد» نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان در واکنش به چنین گزارش‌هایی تصریح کرد: ما از نیروهای افغان اکنون و پس از هر توافقی با طالبان دفاع خواهیم کرد.

وی در توئیترش نوشت: تمام طرف‌ها موافق هستند که آینده افغانستان توسط مذاکرات بین‌الافغانی مشخص خواهد شد.

رویترز در ادامه نوشت که این اظهارات طالبان و ادامه جنگ در افغانستان حتی پس از توافق این سوال را به همراه دارد که آیا رهبری طالبان قادر است تا توافق صلح را بر فرماندهان میدانی خود تحمیل کند، در حالی که آنها ممکن است مایل نباشند به جنگ خاتمه دهند زیرا احساس می‌کنند در آستانه پیروزی قرار دارند.

طالبان: جنگ افغانستان با حمله آمریکا آغاز شد و تنها با خروج آن پایان می‌یابدسفیر روسیه: حتی در صورت توافق احتمالی هم برخی از اعضای طالبان به جنگ ادامه خواهند دادطالبان: تا خروج آخرین نظامی خارجی از افغانستان مبارزه می‌کنیم

طالبان که از اکتبر سال 2001 میلادی و سقوط امارت اسلامی برای خروج نیروهای خارجی و بازگرداندن حکومت خود در افغانستان تاکنون در حال جنگ است دولت افغانستان را دست‌نشانده خوانده و از گفت‌وگو با آن خودداری می‌کند.

انتهای پیام/.

https://tn.ai/2084010

درباره admin

همچنین ببینید

۵ موضوع شخصی که افراد باهوش هرگز در محل کار فاش نمی‌کنند

پول همیشه موضوعی حساس است و در محیط کار بیشتر هم حساس می‌شود. افراد باهوش اهمیت پنهان نگه داشتن درآم..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *