آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / زنده گیری3 هزار قلاده سگ ولگرد در شهر اصفهان

زنده گیری3 هزار قلاده سگ ولگرد در شهر اصفهان

دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ – ۱۶:۳۹

زنده گیری3 هزار قلاده سگ ولگرد در شهر اصفهان

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان گفت: رهاسازی در محل زنده گیری شده به جهت مبارزه طبیعی با چرخه غذایی دیگر حیوانات، در مرحله آخر انجام و برخی از حیوانات پس از طی کردن دوره ریکاوری و تزریق دارو به صورت رایگان به افراد واجد شرایط واگذار می‌شوند.

زنده گیری3 هزار قلاده سگ ولگرد در شهر اصفهان

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حسین امیری ظهر امروز در جلسه هماهنگی معاونت خدمات شهری با اشاره به ساماندهی حیوانات بی‌سرپرست اظهار کرد: در مناطق 15 گانه شهرداری اصفهان، 15 اکیپ به منظور شناسایی حیوانات بی‌سرپرست فعالیت می‌کنند و یک اکیپ مسؤولیت جمع‌آوری حیوانات از کلیه مناطق را به عهده دارد.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان گفت: حیوانات بی‌سرپرست پس از شناسایی، زنده‌گیری می‌شوند و در یک فرایند مشخص اقدامات لازم صورت می‌گیرد، پس از زنده‌گیری و تشکیل پرونده برای حیوانات بی‌سرپرست برای مدتی در قرنطینه نگهداری می‌شوند.

وی افزود: سپس به منظور انگل زدایی به آن‌ها آمپول تزریق می‌شود، بعد از شست‌وشو به محوطه پناهگاه منتقل می‌شوند و عقیم‌سازی و نشانه‌گذاری آن‌ها صورت می‌گیرد.

امیری در خصوص رهاسازی در محل زنده گیری شده تصریح کرد: رهاسازی در محل زنده گیری شده به جهت مبارزه طبیعی با چرخه غذایی دیگر حیوانات، اقدامی است که در مرحله آخر انجام می‌شود، البته برخی از حیوانات پس از طی کردن دوره ریکاوری و تزریق دارو به صورت رایگان به افراد واجد شرایط واگذار می‌شوند.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان تصریح کرد: اقدامات دیگری نیز در راستای ساماندهی حیوانات بی‌سرپرست چون تشکیل کارگروه مبارزه با حیوانات ناقل بیماری به انسان و همچنین مقابله با سگ‌های ولگرد و زنده‌گیری آن‌ها در شهر و خارج از شهر انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری اصفهان در زمینه ساماندهی و زنده گیری سگ‌های بی‌سرپرست بسیار موفق عمل کرده است و به سایر شهرها در این زمینه مشاوره می‌دهد.

امیری درباره ساماندهی سگ‌های بی‌سرپرست تصریح کرد: با اداره محیط‌زیست اصفهان، جهت زنده‌گیری گونه‌های جانوری و انتقال آن‌ها به خارج از شهر و همچنین اداره بهداشت، به منظور کاهش حیوان گزیدگی و مبارزه با حیوانات ناقل بیماری تعاملاتی صورت گرفته و کارگروه‌های تخصصی تشکیل شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان بیان کرد: به منظور احداث مرکز عقیم‌سازی سگ‌های ولگرد 10 هزار متر زمین در اطراف اصفهان در نظر گرفته شده است و به زودی این مرکز که دومین مرکز نگهداری از این حیوانات است، راه‌اندازی می‌شود.

وی یادآور شد: در سال 97 مبلغ دو میلیارد و 145 میلیون و 700 هزار ریال توسط شهرداری و یک میلیارد و 50 میلیون و 967 هزار ریال از سوی شهروندان به منظور ساماندهی سگ‌های بی‌سرپرست هزینه شده است.

امیری عنوان کرد: با هزینه‌های جمع‌آوری‌شده دو هزار و 993 قلاده سگ، زنده گیری شده و سگ‌هایی که بی‌سرپرست بوده‌اند پس از زنده گیری مدیریت و ساماندهی شده‌اند.

انتهای پیام/63095/

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *