آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / زیرساخت کشتی همدان مشکلی ندارد/ به فکر توسعه منابع انسانی هستم

زیرساخت کشتی همدان مشکلی ندارد/ به فکر توسعه منابع انسانی هستم

سه‌شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸ – ۱۳:۳۶

زیرساخت کشتی همدان مشکلی ندارد/ به فکر توسعه منابع انسانی هستم

رئیس هیأت کشتی استان همدان با بیان اینکه کشتی همدان از نظر زیرساختی مشکلی ندارد و به اندازه کافی از امکانات لازم خود بهره‌مند است گفت: البته جالب است بدانید زیرساخت‌های زیادی در استان وجود دارد که مشکل نیروی انسانی دارند و در حال خاک خوردن هستند.

زیرساخت کشتی همدان مشکلی ندارد/ به فکر توسعه منابع انسانی هستم

حمیدرضا یاری امروز همزمان با «روز کشتی» با حضور در دفتر خبرگزاری فارس همدانبه افتخارات ورزش کشتی استان پرداخت و اظهار کرد: کشتی همدان مدال‌های مختلفی از آوردگاه‌های المپیک، جهانی و آسیایی دارد.

وی با بیان اینکه همدان زمانی جزو استان‌های پیشتاز کشور بوده و در مقطعی هم از استان مازندران جلو افتاده بود ادامه داد: من به گذشته کشتی هم که پرنوسان بوده است کاری ندارم، بنده با یک دید جدید وارد هیأت شدم تا با کمک همه گوش‌‌شکسته‌ها رونق را به ورزش اول استان بازگردانیم.

رئیس هیأت کشتی استان همدان همدلی در کشتی را مهم ارزیابی کرد و افزود: ما در نخستین برنامه کاری خود به دنبال همدلی و وفاق بودیم و امروز کسی در جامعه کشتی نیست که بگوید تیم کاری جدید این هیأت به دنبال ما نیامده است.

وی بیان کرد: ما ابتدا دنبال پیشکسوتان رفتیم و خواهش کردیم که برگردند و در کنار تشک باشند، سراغ مربیان و قهرمانانی که به هر دلیل از کشتی دلسرد شده بودند رفتیم و خواهان بازگشتشان شدیم.

یاری اضافه کرد: همین امر باعث شده تا همدلی در کشتی استان ایجاد شود و همه هم تنها با یک هدف که سربلندی و موفقیت پر افتخارترین ورزش استان است، تلاش می‌کنند.

نگاه ویژه به استعدادیابی

وی یکی دیگر از برنامه‌های مهم کشتی همدان را قهرمانان‌پروری و توجه به استعدادیابی عنوان کرد و گفت: استعدادیابی و پرورش قهرمان می‌توان ضامن موفقیت فردای کشتی باشد، از همین رو در یک برنامه‎ریزی، برای هر رده سنی در استان، یک سرمربی انتخاب کردیم.

رئیس هیأت کشتی استان همدان تأکید کرد: برای رده سنی خردسالان، جلال لطیفی، در رده سنی نونهالان، عباس بیگلربیگی، برای رده سنی نوجوانان محمدحسین سلطانی، در رده سنی جوانان، علی‌محمد مالمیر و در رده‌های سنی امید و بزرگسالان نیز سعید ابراهیمی به عنوان سرمربی انتخاب شده‌اند.

وی اضافه کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته، اردوهای مختلف استانی به صورت منظم هفته‌ای و ماهانه‌ای، توسط این مربیان انجام می‌گیرد.

یاری تصریح کرد: در این اردوها سعی ما بر این است تمام تمرینات، تغذیه، کنترل وزن و… کشتی‌گیران زیر نظر گرفته شود، به صورت هفته‌ای هم از تمام باشگاه‌ها و شهرستان‌ها سرکشی می‌شود تا استعدادها شناسایی شوند.

وی افزود: سعی ما بر این است که ورزشکاران و قهرمانان خود را در همه ابعاد زندگی تحت نظر داشته باشیم و بگذاریم در بهترین شرایط به تمرین بپردازند.

رئیس هیات کشتی استان همدان اضافه کرد: به طور مثال ورزشکاری بود که به دلیل مصدومیت کشتی را رها کرده بود، دنبالش رفتیم که در حال حاضر روند درمانش را آغاز کرده و امیدواریم به بهبودی کامل برسد تا شاهد حضورش روی تشک باشیم.

زیرساخت ورزشی بدون سرمایه انسانی به کار نمی‌آید

وی از افتتاح یک سالن تخصصی در شهر همدان خبر داد و اظهار کرد: سالن اکباتان که قریب به چندین سال است خوابیده است پس از رایزنی‌های فراوان آماده بهره‌برداری مجدد قرار گرفته و یک تخته تشک نیز در آن نصب شده است.

یاری ادامه داد: در حال حاضر در اغلب شهرهای استان صاحب خانه کشتی هستیم و حتی در شهرستان نهاوند نیز سالنی که به صورت پاره‌وقت در اختیار کشتی بود، با رایزنی فراوان با آموزش و پرورش، توانستیم آن را به صورت کامل در اختیار کشتی قرار دهیم.

وی با بیان اینکه کشتی همدان از نظر زیرساختی مشکلی ندارد و به اندازه کافی از امکانات لازم خود بهره‌مند است افزود: البته جالب است بدانید زیرساخت‌های زیادی در استان وجود دارد که مشکل نیروی انسانی دارند و در حال خاک خوردن هستند.

رئیس هیأت کشتی استان همدان اضافه کرد: اگر ما بهترین امکانات را داشته باشیم اما مربی دلسوز و ورزشکار خوب نداشته باشیم فایده‌ای ندارد.

وی بیان کرد: در حال حاضر من در کشتی همدان به فکر توسعه منابع انسانی هستیم و منابع انسانی هم شامل مربی، پیشکسوت، قهرمان و… می‌شود.

برگزاری لیگ استانی از اول مهر

یاری از برگزاری لیگ استانی خبر داد و اظهار کرد: هیأت کشتی استان همدان جدا از مسابقات قهرمانی استان، لیگ را نیز برگزار خواهد کرد و تا شهرستان‌ها بتوانند در این رویداد هفتگی هم خود را محک بزنند.

وی تصریح کرد: این لیگ کمک می‌کند هیجان به کشتی استان بازگردد و مردم و تماشاگران دوباره به کنار تشک آیند و می‌تواند به رونق این ورزش کمک کند.

رئیس هیأت کشتی استان همدان اضافه کرد: در این لیگ از هر شهرستان یک تیم و از شهرستان همدان دو تیم در این مسابقات حضور خواهند داشت.

وی گفت: ما در این مدت پنج ماه فعالیت خود برای اولین بار مسابقات اوپن استانی را برگزار کردیم که به نظر من تجربه بسیار خوبی بود.

یاری کمک همه اصحاب رسانه را برای توسعه کشتی همدان مهم ارزیابی کرد و افزود: اصحاب رسانه و جراید می‌توانند با قلم خود کمک کنند تا کار راه بیافتد و کشتی همدان رونق بگیرد و همگانی شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر ما ابتدای کار هستیم و برای کمک به کشتی دست همه را می‌فشاریم، وقتی کار راه‌افتاد آن وقت هم به انتقادها دقت می‌کنیم و آنها را در راستای پیشرفت کشتی می‌پذیریم.

برای شرکت در لیگ برتر کشور اسپانسر حرفه‌ای می‌خواهیم

رئیس هیات کشتی استان همدان تیمداری در لیگ برتر را در شرایط کنونی مهیا ندانست و بیان کرد: من اعتقاد دارم در لیگ برتر کشتی باید به صورت کاملاً بومی و از داشته‌های خود استان باشد.

وی گفت: من وقتی از اعتبار ورزش استان برای لیگ باید خرج کنم که فایده‌ای برای ورزش داشته باشد، اما در استان یک تیم کامل وجود ندارد و ما در آن شرکت نمی‌کنیم.

یاری اضافه کرد: در صورتی که یک اسپانسر کاملاً حرفه‌ای پیدا شود و صفر تا صد هزینه را پرداخت کند، می‌شود روی تیمداری در لیگ برتر فکر کرد و آن وقت شرایط فرق می‌کند.

وی تصریح کرد: در حال مذاکره با یک اسپانسر قوی خارج از استان هستیم تا تیم کشتی همدان را راهی لیگ برتر کنیم و امیدواریم شرایط ما طوری رقم بخورد که این مهم رخ دهد.

استان تجربه خوبی از هزینه در ورزش حرفه‌ای ندارد

رئیس هیات کشتی استان همدان هزینه‌کرد از جیب در ورزش حرفه‌ای را اشتباه عنوان کرد و افزود: چیزی که من سالهاست مشاهده کرده‌ام این است که استان همدان از هزینه در ورزش حرفه‌ای سودی نبرده است.

وی ادامه داد: اعتبار ورزش متعلق به همه رشته‌هاست و اگر اشتباهی در هزینه‌کرد در یک رشته رخ دهد، جفا و ظلم به دیگر رشته‌هاست، به طور مثال مشاهده کرده‌اید سالهاست تیمی آورده‌اند و دائم برای آن خرج می‌کنند و دست آخر هم هیچ ثمره‌ای نداشته است.

به کسب مدال در المپیاد استعدادها امیدوارم

یاری از میزبانی استان همدان در المپیاد استعدادهای برتر خبر داد و افزود: در المپیاد استعدادهای برتر در رشته کشتی بسیار تلاش کردیم تا میزبانی برای همدان اخذ کنیم.

وی ادامه داد: این المپیاد در شهر همدان و از تاریخ هشتم شهریورماه در سالن امام‌علی(ع) دانشگاه آزاد همدان برگزار می‎شود و تیم نونهالان استان همدان نیز آماده حضور در این رویداد است.

رئیس هیأت کشتی استان همدان برگزاری این المپیاد را یکی از کارهای زیربنایی در ورزش دانست و گفت: برگزاری این المپیاد بهترین کاری بوده که وزارت ورزش آن را آغاز کرده و تلنگری به استان‌ها زده تا خود را در رده‌های پایه محک بزنند.

وی ادامه داد: کشتی یکی از رشته‌های پرمدال در این المپیاد است و ما نیز روی حداقل چهار مدال طلا برنامه‌ریزی کرده‌ایم واین پتانسیل هم در تیم همدان وجود دارد.

یاری خاطرنشان کرد: ما باید پشتوانه‌سازی کنیم تا در سالهای آینده دوباره دوبنده‌های تیم ملی در مسابقات جهانی و المپیک به کشتی‌گیران همدانی برسد و روند مدال‌گیری را ادامه دهیم.

انتهای پیام/89042/

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *