آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / سرباز زدن پتروشیمی از تحویل کود اُوره به باغداران/باغداران 2 ماه معطل هستند

سرباز زدن پتروشیمی از تحویل کود اُوره به باغداران/باغداران 2 ماه معطل هستند

سه‌شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸ – ۱۲:۱۰

سرباز زدن پتروشیمی از تحویل کود اُوره به باغداران/باغداران 2 ماه معطل هستند

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران گفت: باغداران باوجود اینکه از دو ماه قبل تاکنون مبالغ خود را برای کود به حساب پتروشیمی واریز کردند ولی پتروشیمی از تحویل کودهای اوره به باغداران سرباز می‌زند.

سرباز زدن پتروشیمی از تحویل کود اُوره به باغداران/باغداران 2 ماه معطل هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، کشاورزان برای اینکه تولید بهترین داشته باشند باید نهاده‌ها و مواد اولیه در دسترس‌شان باشد تا محصول باکیفیتی تولید کنند.

هر ازچند گاهی خبرهایی از کمبود نهاده‌ها و کودهای شیمیایی شنیده می‌شود که موجب بروز نگرانی‌های برای کشاورزان می‌شود این مشکل با تشدید مشکلات اقتصادی بیشتر هم شده که بار مضاعفی را بر دوش کشاورزان تحمیل می‌کند.

کشاورزان برای تولید از هفت خان رستم باید بگذرند و در این مسیر همواره مشکلات غیرقابل پیش‌بینی رخ می‌دهد که در برخی موارد موجب بروز خسارات سنگین خواهد شد از سیل، طوفان، نابسامانی بازار گرفته تا کمبود نهاده‌ها و تگرگ و برف و سایر

این بار باوجود که باغداران از دو ماه گذشته مبالغ برای خرید کود اوره را به پتروشیمی پرداخت کردند اما باوجود اینکه زمان اوج مصرف این کود بوده هنوز به آنان تحویل نشده است.

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران درباره کمبود کود اوره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: باوجود اینکه از دو ماه قبل تاکنون باغداران مبالغ خود را برای کود به حساب پتروشیمی واریز کردند ولی پتروشیمی از تحویل کودهای اوره به باغداران سرباز می‌زند.

محمدرضا شعبانی افزود: دلیل پتروشیمی از عدم تحویل کود به کشاورزان این است که کود گران شده و باید مبالغ بالاتری پرداخت کنید این درحالی است که این مساله باید به تصویب هیات دولت برسد.

وی اضافه کرد: بدون اینکه افزایش قیمت کود اوره به تصویب هیات دولت برسد پول‌های ما را بلوکه کرده و کودها را هنوز تحویل ندادند.

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران با بیان اینکه این روزها اوج مصرف کودهای اوره است که باعث افزایش تولید در بخش کشاورزی می‌شود، تصریح کرد: مهم‌ترین موضوع بهنگام مصرف کردن ان است که باوجود پیگیری‌های صورت گرفته هیچ اقدامی صورت نگرفت.

شعبانی افزود: همچنین وزارت جهاد کشاورزی نیز پیگیر نیست که درخواست ما این است دولت این موضوع را پیگیری کند، مگر نه اینکه اگر قرار است هر کالایی گران شود دولت باید اعلام کند پس چرا کود اوره ان هم بدون هیچ اعلامی گران شده است و دو ماه است مبالغ کشاورزان را پس نمی‌دهند.

وی اظهار کرد: نکته مهم هر چه ما کشاورزان می‌خریم نقد است ولی اگر محصولی از ما خریداری شود چند ماه طول می‌کشد تا مبالغ آن را پرداخت کنند.

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران با اشاره به اینکه این بدرفتاری‌ها با کشاورز اعتماد آنان را از بین می‌برد، افزود: وزیر جهاد کشاورزی نیز وضعیت تولید را نمی‌تواند سامان دهد، باوجو‌‌‌د اینکه مواد اولیه نیاز واجب است ولی ما کشاورزان دچار دردسر شدیم.

شعبانی اضافه کرد: حتی برای اینکه کودهای اوره را از بازار آزاد تهیه کنیم پولی نداریم که انتظار ما از وزیر جهاد کشاورزی این است این خواسته بحق آنان پیگیری کند.

وی، قیمت کود اوره از ۶۲۰ تومان به ۲هزار تومان رسید که به‌صورت سرسام‌آور افزایش یافت سوال ما این است مگر قیمت محصولات باید چند درصد افزایش داشته باشد و دلیلش چیست.

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران با تاکید بر اینکه در بخش کود اوره با بحران بزرگی مواجه هستیم که باید حل و فصل شود، گفت: باید به کود یا پول‌مان برسیم چرا که درحال حاضر نه پولی برای خرید کود اوره نداریم و هم اینکه کود نداریم.

انتهای پیام/۸۶۰۳۴/ع

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *