آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / شهر را نمی‌شود سلیقه‌ای اداره کرد/قانون مبنای کار شهرداری است

شهر را نمی‌شود سلیقه‌ای اداره کرد/قانون مبنای کار شهرداری است

دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ – ۲۱:۰۸

شهر را نمی‌شود سلیقه‌ای اداره کرد/قانون مبنای کار شهرداری است

رئیس شورای شهر قم گفت: مگر می‌شود شهر را سلیقه‌ای اداره کرد که برخی ادعا دارند که اینگونه‌ برخورد شود؛ ما به قوانین و مقررات نگاه می‌کنیم و به اصول شهرسازی توجه خواهیم کرد.

شهر را نمی‌شود سلیقه‌ای اداره کرد/قانون مبنای کار شهرداری است

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، عبدالله جلالی عصر امروز در جلسه علنی شورای اسلامی شهر قم، مسائل مهم در ایام محرم را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: رعایت بهداشت در ایستگاه‌های صلواتی یکی از موارد ضروری است که باید مورد تاکید باشد.

وی با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی در حوزه مدیریت پسماند خاطرنشان کرد: رسانه‌ها خصوصا صدا و سیما در این زمینه می‌توانند بسیار اثرگذار باشند.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به گذشت دو سال از فعالیت شورای اسلامی شهر قم تصریح کرد: تلاش تمام اعضای شورای شهر قم بر این بوده که خادم و خدمت‌گذار مردم شهر قم باشند.

وی بر افزایش هماهنگی‌ها بین شهرداری و شورای شهر تاکید کرد و افزود: امیدواریم با این هماهنگی شاهد خدمات بهتر و بیشتر به مردم باشیم.

جلالی با اشاره به مسائلی که اخیرا در تریبون یکی از نمازهای جمعه استان مطرح شده بود گفت: شهرداری‌ها مطابق ضوابط شهرسازی فعالیت می‌کنند و همه اقدامات باید مطابق با قوانین شهرسازی باشد و محوطه مجتمع‌های مسکونی جزو مشاعات است و شهرداری حق ندارد در این مشاعات ورود کند.

وی تصریح کرد: هرگونه تخلف عمرانی از هر مرجعی باشد باید پیگیری کرد و مرجع رسیدگی به این تخلفات هم کمیسیون ماده 100 است.

جلالی گفت: ما باید خدا را شاکر باشیم مجموعه مدیریت شهری در بحث حمایت و پشتیبانی از مساجد سنگ تمام گذاشتند؛ امروز باید مساجد را تقویت کنیم چراکه مساجد پایگاه اصلی برای اجتماع مردم هستند.

وی با بیان اینکه ما توقع این اظهارنظرها را نداریم گفت: این افراد معترض می‌توانند سوال کنند که قوانین چه چیزی هست و مگر امام راحل نگفتند که قانون ما شرع ما است پس همه باید مطابق آن رفتار کنند.

رئیس شورای شهر قم با تاکید بر اینکه اگر مردم‌سالاری دینی را مطرح می‌کنیم افتخار می‌کنیم که در این جایگاه هستیم خاطرنشان کرد: اگر هرجا مدیریت شهری چه شورا و چه شهرداری تخطی کرده باید براساس قانون برخورد شود اما نباید اظهارنظر غیرکارشناسی شود؛ مردم ما متدین هستند و ما دوست نداریم وارد فضاهای حاشیه‌ای شویم اما نمی‌شود هرکسی هر حرفی را بزند بعد ساکت باشیم و چنین چیزی برای شورای شهر قابل تحمل نیست.

وی گفت: مگر می‌شود شهر را سلیقه‌ای اداره کرد که برخی ادعا دارند که اینگونه‌ برخورد شود؛ ما به قوانین و مقررات نگاه می‌کنیم و به اصول شهرسازی توجه خواهیم کرد.

انتهای پیام/78017/

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *