آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / شورای شهر تبریز چه زمانی عمارت شهرداری را ترک می کند؟

شورای شهر تبریز چه زمانی عمارت شهرداری را ترک می کند؟

دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ – ۰۰:۴۵

شورای شهر تبریز چه زمانی عمارت شهرداری را ترک می کند؟

عضو شورای شهر تبریز با بیان اینکه تخلیه عمارت شهرداری تبریز در دو سال مابقی شورای شهر هم اتفاق نخواهد افتاد،گفت: این امر زمانی محقق می‌شود که شورای شهر به جدیت این موضوع را به عنوان تکلیف به شهرداری محول کرده تا یک ساختمان احداث یا خریداری کند.

شورای شهر تبریز چه زمانی عمارت شهرداری را ترک می کند؟

فریدون بابایی‌اقدم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: در آغازین روزهای سال ۹۲ که مصادف با شروع آغاز جلسات شورای چهارم تبریز بود، موضوع تخلیه عمارت شهرداری تبریز مطرح شد و حتی رسانه‌ها از طرف بنده تیتر زده بودند که من چادر می‌زنم ولی به داخل آن عمارت نمی‌روم.

عضو شورای شهر تبریز افزود: با اینکه مقاومت پنج ماهه در نرفتن به عمارت داشتم ولی همکاران شورای شهر در آنجا اتاق‌هایشان را تحویل گرفتند ولی بنده تحویل نگرفتم که بالاخره نتیجه‌ای حاصل نشد و به جهت اینکه مراجعات بسیار زیاد بود، مجبور به تحویل گرفتن دفتری در داخل عمارت شهر شدم.

وی با بیان اینکه در دوره چهارم حرف و حدیث‌هایی از قبیل اینکه ساختمان جدیدی برای شهرداری در نظر گرفته شده است، وجود داشت، افزود: زمینی در منطقه ۵ شهرداری و پیرامون لاله پارک شناسایی و تصویب شد ولی با حواشی روبه‌ رو شده و آن موضوع به کل منتفی شد.

قصه‌های عمارت شهرداری و دفاتر اعضای شورای شهر

عضو شورای شهر تبریز افزود: سپس در کمیسیون عمران شورای شهر، بحث‌های زیادی انجام گرفت که از آنها پیشنهاد اختصاص ساختمان‌های موجود از جمله شهرداری منطقه یک داده شد و حتی خانم آهور شاخص‌هایی در این خصوص از جمله اینکه شهرداری منطقه یک با این ادله که دسترسی خوبی دارد و مردم می‌توانند به خوبی تردد کنند، مورد تائید قرار گرفت ولی متاسفانه این پیشنهاد نیز با مشکلاتی روبه‌ رو شد و فرمانداری تبریز تمایل داشت تا ساختمان شهرداری منطقه یک را گرفته و در عوض ساختمان خود را به ما بدهد.

وی اضافه کرد: با روی کار آمدن شورای پنجم، این تب و تاب شروع شد که حتما تخلیه عمارات را شاهد خواهیم شد و جابه‌جایی اتاق بازرگانی و ساختمان شهرداری منطقه یک باز هم مطرح شد ولی آنچه که می‌توان گفت، این است که در زمان‌بندی مشخص شده، نمی‌توان عمارت را تخلیه کرد که امری غیرممکن است.

با این وضعیت حالا حالاها جلسات شورا در عمارت برگزار می‌شود

بابایی‌اقدم با بیان اینکه تخلیه عمارت در دو سال مابقی شورای شهر هم اتفاق نخواهد افتاد، تاکید کرد:این امر زمانی محقق می‌شود که شورای شهر به جدیت این موضوع را به عنوان تکلیف به شهرداری محول کند تا یک ساختمان احداث یا خریداری کرده و نگرانی افکار عمومی و دوست‌داران تاریخ معماری شهر با آن محقق شود.

وی در رابطه با برخی ممانعت‌ها به عمارت شهرداری و گرفتن کارت شناسایی از گردشگران در روزهای یکشنبه، چنین توضیح داد: روزهای یکشنبه به علت برگزاری جلسات شورای شهر مجبور هستند که کارت ملی بگیرند چراکه همه حاضران از اهالی رسانه نیستند.

عضو شورای پنجم شهر تبریز با تاکید بر اینکه متاسفانه برخی از اعضای شورای شهر، ملاقات مردمی خود را به روز یکشنبه موکول کرده‌اند، افزود: افرادی که به این مکان می‌آیند، توجیه نیستند که باید بعد از اتمام جلسه هفتگی شورا به عمارت بیایند و این باعث می‌شود تا در نگهبانی کارت شناسایی بخواهند که صرفاً برای یک ساعت مشخص در روز یکشنبه است.

وی خاطرنشان کرد: نباید جلسات مردمی و دیدار مردمی روز یکشنبه برگزار شود، چرا که جلسات علنی و غیرعلنی روز یکشنبه اعضای شورای شهر تبریز معمولاً تمدید می‌شود و بعد از ساعت یک به اتمام می‌رسد، از این رو افراد و حاضران زیادی پشت درها می‌مانند و این جز نارضایتی مردم در ورود و خروج و در راهروی منتهی به جلسات شورای شهر چیزی در بر ندارد.

نباید جلسه مردمی در روز یکشنبه باشد

بابایی‌اقدم ادامه داد: همکاران باید این جلسات را در روز یکشنبه حذف کنند به‌طوریکه بنده نیز به هیچ وجه در طول این ۶ سال هیچ وقت در روز یکشنبه جلسه مردمی نداشتم.

وی تصریح کرد: متاسفانه یک بعد دیگر نیز حضور افراد غیررسانه‌ای در جلسات است که همیشه پنج دقیقه قبل از اعضا در جلسه حاضر هستند و پنج دقیقه بعد از خروج شورا خارج می‌شوند و نکته جالب این است که در دفتر همه نمایندگان نیز حاضر می‌شوند و برای بنده جای سوال است که دلیل آنها برای این کار چیست؟

این عضو شورای شهر یادآور شد: البته ظرفیت سالن کمتر از ۱۰۰ نفر است و امکان اینکه مردم عادی بدون هر واسطه در جلسات حاضر شوند، وجود ندارد، از این‌رو به عقیده من، یکی از راه‌ها استماع از طریق رادیو همانند صحن علنی مجلس شورای اسلامی است.

وی یادآور شد: البته یک سری افراد متشنج نیز هستند که جلسات را برهم می‌زنند و بارها شاهد این موضوعات بودیم و این کار باعث می‌شود تا به جای اینکه عضو شورای شهر، حامی حقوق و منافع مردم باشد، درگیر این تشنجات شود.

بابایی‌اقدم ادامه داد: متاسفانه نفرات به خصوصی هستند که با حضور خود در جلسات منجر می‌شود تا شورا معذور از بیان حرف‌ها شود و این وظیفه خطیر نمایندگی را از آنها می‌گیرد.

جلسات شورا با حضور یک‌هزار نفر هم باشد باید آن هزار نفر را شناخت

وی تاکید کرد: به نظر من اگر جلسات شورای شهر کنترل شده باشد و افرادی که حاضر در جلسه هستند،شناسایی شوند، موفق‌تر خواهیم بود و اصلا ایرادی ندارد تا جلسات در یک سالن یک‌هزار نفری برگزار شود ولی باید بدانیم چه کسانی در جلسه حاضر هستند، چراکه همانطور که گفتم ما افرادی داریم که در همه دفاتر اعضای شورای شهر حاضر شده و به همه چیز رسیدگی می‌کنند.

انتهای پیام/۶۰۰۲۷/س

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *