آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / صالحی: سینمای کودک و نوجوان لازمه سینمای قوی و مقتدر است

صالحی: سینمای کودک و نوجوان لازمه سینمای قوی و مقتدر است

دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ – ۲۱:۰۵

صالحی: سینمای کودک و نوجوان لازمه سینمای قوی و مقتدر است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: توجه ما به بخش اصلی سینما ایران یعنی سینما کودک و نوجوان برگشته است؛ تا ما در کشورمان سینما کودک و نوجوان نداشته باشیم نمی‌توانیم از سینما قوی و مقتدر صحبت کنیم که البته راه‌های زیادی باید طی کرد تا به نقطه مطلوب برسیم؛ فعالیت‌هایی که در بنیاد سینمایی و بنیاد فارابی در حال شکل‌گیری است نشان از اهمیت این موضوع دارد.

صالحی: سینمای کودک و نوجوان لازمه سینمای قوی و مقتدر است

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، عباس صالحی عصر امروز در آیین اختتامیه سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوان اظهار کرد: سینما کودک و نوجوان بخشی از هویت سینما ما است و اگر ما به دنبال سینمای انسانی هستیم کودکان و نوجوانان با فطرت پاک و معصومانه ما را به سینما انسانی دعوت می‌کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: اگر ما به دنبال رؤیاپردازی پاک هستیم سینما کودکان و نوجوانان به ما رؤیاپردازی پاک را به ما نشان می‌دهد و اگر به دنبال سینمای اجتماعی هستیم تا کنار یکدیگر بنشیم و از دیدن فیلم لذت ببریم سینما کودک و نوجوان این فرصت را به ما می‌دهد، و این‌ها فرصتی است در سینما کودک و نوجوان که به داده می‌شود.

وی افزود: پس از انقلاب اسلامی ۲۰۰ فیلم سینمایی کودکان و نوجوان با فراز و نشیب‌های خاص رو داشته‌ایم، به نظر می‌آید ما شاهد یک دوره مجدد توجه به در سینما کودک و نوجوان هستیم به طوری که در سال ۹۷ تعداد ۱۵ فیلم کودک و نوجوان در سینماهای کشور اکران شد و در بین ۱۰ فیلم پرفروش سینمای ایران یک فروش فوق‌العاده مربوط به حوزه کودک و نوجوان است.

صالحی تصریح کرد: این امر نشان می‌دهد که توجه ما به بخش اصلی سینما ایران یعنی سینما کودک و نوجوان برگشته است؛ تا ما در کشورمان سینما کودک و نوجوان نداشته باشیم نمی‌توانیم از سینما قوی و مقتدر صحبت کنیم که البته راه‌های زیادی باید طی کرد تا به نقطه مطلوب برسیم؛ فعالیت‌هایی که در بنیاد سینمایی و بنیاد فارابی در حال شکل‌گیری است نشان از اهمیت این موضوع دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز داشت: اینکه ما جریان‌ها مدنی حوزه مختلف کودک و نوجوان جدی‌تر بگیرم و در تعامل سازنده‌تر با آن‌ها باشیم، کشور ما در حوزه ادبیات کودک و نوجوان دارای پیشینه بلندمدت و کارهای قابل طرح است.

وی افزود: ادبیات داستانی کودک و نوجوان در کشور مسیر رو به پیشرفت را طی می‌کند و از همین رو سینما ایران تعامل بیشتر و بهتری را با ادبیات حوزه کودکان و نوجوانان بر قرار کرده است، ما تجربه خوبی را از سینمای اقتباسی ادبیات کودک و نوجوان در دهه‌های گذشته داشته‌ایم که این امر می‌طلبد تا به سینمای اقتباسی ادبیات کودک و نوجوان توجه بیشتری شود.

وی در پایان گفت: خوشحالم که این جشنواره هر ساله شاداب‌تر، پرافتخارتر و خلاقانه‌تر برگزار می‌شود.

انتهای پیام/63106/هـ30/

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *