آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / فارس من| ورود زود هنگام دولت برای حمایت از پیام رسان داخلی اشتباه است

فارس من| ورود زود هنگام دولت برای حمایت از پیام رسان داخلی اشتباه است

سه‌شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸ – ۱۲:۳۶

فارس من| ورود زود هنگام دولت برای حمایت از پیام رسان داخلی اشتباه است

تعدادی از مخاطبان به دنبال دلایل عدم جایگزینی پیام رسان داخلی به جای تلگرام بودند که این موضوع بررسی شد.

فارس من| ورود زود هنگام دولت برای حمایت از پیام رسان داخلی اشتباه است

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، موضوع جایگزینی یک پیام رسان داخلی به جای تلگرام و حمایت از پیام رسان های بومی، بارها مورد بررسی قرار گرفته است.تعدادی از مخاطبان در سامانه«فارس من » اعلام کردند: «چرا یک پیام رسان داخلی نتوانسته است جایگزین تلگرام شود. اگر همه پیام رسان های داخلی یک تیم شوند و یک یا دو شبکه اجتماعی تشکیل دهندآیا نمی توانند بهتر از تلگرام کار کنند؟»

به منظور پیدا کردن راه حلی برای تسریع فرآیند جایگزینی پیام رسان داخلی به جای تلگرام و افزایش محبوبیت آن در بین مردم با یکی از کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات گفت‌وگو کردیم.

مرتضی متواضع کارشناس فناوری اطلاعات در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، با اشاره به شرایط لازم برای جایگزینی یک پیام‌رسان داخلی به جای تلگرام گفت: پیام‌رسان‌های داخلی پس از آنکه خودشان مسیر رشد را طی کردند و برای کسب و کارهای مردم بستری را فراهم کردند، باید در ادامه مسیر از حمایت‌های دولتی استفاده کنند.

وی افزود: این موضوع برای بقای یک کسب و کار مشکلی ایجاد نمی‌کند که دولت در میانه راه از آنها حمایت کند، چرا که دولت باید منابع نفتی و سود حاصل از آن را در بخش خصوصی استفاده کند.

* باید پیام‌رسان به آرامی راه خود را بین اذهان و قلب‌های مردم پیدا کند

متواضع تصریح کرد: اما مشکل از جایی آغاز می‌شود که یک پیام‌رسان بومی از همان ابتدا و با حمایت دولت می‌خواهد کار کند. اگر این پیام‌رسان به آرامی راه خودرا بین اذهان و قلب‌های مردم پیدا کند و به توجیه اقتصادی نیز اهمیت بدهد، می‌تواند به طور موفقی جایگزین تلگرام شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در صورتی می‌توانیم اقرار کنیم که پیام‌رسانی در مسیر موفق شده است، که گام به گام مسیر را طی کند تا محیط امنی را برای مردم و داده‌های آنها ایجاد کند.

لازم به ذکر است، پس از فیلتر تلگرام، زمزمه‌هایی از جایگزینی یک پیام‌رسان بومی به جای تلگرام شنیده می‌شود که هنوز این موضوع محقق نشده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *