آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / فوت بیمار با سقوط از تخت «سی.پی.آر» بیمارستان رازی قائم‌شهر/شعبانی: از این اتفاق متاسفم و نباید اتفاق می‌افتاد

فوت بیمار با سقوط از تخت «سی.پی.آر» بیمارستان رازی قائم‌شهر/شعبانی: از این اتفاق متاسفم و نباید اتفاق می‌افتاد

دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ – ۰۹:۳۲

فوت بیمار با سقوط از تخت «سی.پی.آر» بیمارستان رازی قائم‌شهر/شعبانی: از این اتفاق متاسفم و نباید اتفاق می‌افتاد

رئیس بیمارستان رازی قائم‌شهر با شرح فوت سقوط بیمار از تخت «سی.پی.آر» گفت: از این اتفاق متاسفم و نباید اتفاق می‌افتاد و جسد برای پزشکی قانونی ارسال شد تا علت مرگ به دلیل سکته قلبی یا ضربه حاصل سقوط یا دلایل دیگر مشخص شود.

فوت بیمار با سقوط از تخت «سی.پی.آر» بیمارستان رازی قائم‌شهر/شعبانی:  از این اتفاق متاسفم و نباید اتفاق می‌افتاد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سقوط از تخت بخش «سی.پی.آر» بیمارستان رازی قائم‌شهر منجر به فوت بیماری به نام فتح‌الله شهمیر شورمستی یکی از بیماران بستری شده در این بیمارستان شده است.

وی سال گذشته فرزند جوانش امیر‌حسین شهمیر‌شورمستی از نجات‌گران هلال‌احمر را در سانحه رانندگی از دست داده بود.

* اظهارنظر تخصصی نمی‌کنیم ولی منتظر رأی مقام قضایی می‌مانیم

عبدالله شهمیر برادر متوفی در این زمینه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه عدم حضور عوامل بخش «سی.پی.آر» بیمارستان رازی قائم‌شهر بر بالین بیمار که عملیات احیای بیمار را بر عهده دارد، جای تعجب دارد، گفت: عدم حضور عوامل بخش احیای قلبی بر بالین بیمار سؤالی است که مسؤولان بیمارستان رازی قائم‌شهر، دانشگاه علوم پزشکی مازندران و مسؤولان وزارت بهداشت باید پاسخ دهند.

وی افزود: از پیگیری استاندار مازندران و برخی مسؤولان و مردم شریف منطقه تقدیر می‌کنم اما پیگیری و دستور مستقیم استاندار مازندران و وزیر بهداشت هستیم.

شهمیر‌شورمستی، خاطر نشان کرد: منتظر اعلام نظر پزشکی قانونی و بررسی و رأی مقام قضایی می‌مانیم و از اظهارنظر تخصصی خودداری می‌کنیم.

وی تصریح کرد: برادرم را غرق در خون به دلیل اصابت سرشان بر کف اتاق سی پی آر دیدم و بر طبق کدام قانون سی پی آر باید خالی از عوامل درمانی باشد.

*شرح ماجرا از زبان رئیس بیمارستان رازی قائم‌شهر

رئیس بیمارستان رازی قائم‌شهر نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری با اشاره به اینکه بیمار در ساعت 6 و 30 دقیقه صبح به دلیل سکته قلبی به بیمارستان رازی قائم‌شهر منتقل شد، گفت: بیمار به دنبال سکته قلبی دچار ایست قلبی شد و احیای قلبی و ریوی انجام شد و بیمار پس از احیای قلبی و ریوی به علت درد شکم و برای اجابت مزاج و دفع ادرار اظهار به خروج از تخت داشت که پس از خارج‌کردن سوند ادراری، هنگام خروج از تخت از آن سقوط کرد.

مظفر شعبانی، افزود: پزشک دستور دفع ادرار از طریق سوند ادراری را صادر کرد و از 3 همراه بیمار یک خانم کنار بیمار بود.

وی افزود: پرستاران، خانم بودند و برای حفظ حریم بیمار بر سر در اتاق حضور داشتند و پس از سقوط بیمار از تخت، پرستاران به سرعت وارد عمل شدند.

رئیس بیمارستان رازی قائم‌شهر از وجود دیابت و فشار خون بالای بیمار خبر داد که فشار خون 7 ـ 6 بیمار به 9 ـ 8 رسانده شد، خاطر نشان کرد: برآورد اولیه من آن است که شدت درد و بی‌قراری بیمار باعث سقوط از تخت شد.

شعبانی با بیان اینکه کسی فکر چنین شرایطی را نداشت و اگر پرستار مرد بود برای اجابت مزاج در پشت‌سر بیمار قرار می‌گرفت و پشتیبانی می‌کرد، اظهار کرد: از این اتفاق متاسفم و نباید اتفاق می‌افتاد و جسد برای پزشکی قانونی ارسال شد تا علت مرگ به دلیل سکته قلبی یا ضربه حاصل سقوط یا دلایل دیگر مشخص شود.

*سوابق اتفاق‌های ناخوشایند در بیمارستان رازی قائم‌شهر

به گزارش فارس، چند مورد از اتفاق‌های ناخوشایند در بیمارستان رازی قائم‌شهر در طول چند سال اخیر شامل مرگ مادر باردار، جان‌سپردن بیمار در لای درب آسانسور، تأخیر در درمان بیماران و برخورد نامناسب با بیماران گزارش شد که امیدواریم با بررسی همه جانبه موضوع شاهد کاهش اتفاق‌هایی باشیم که جان بیماران را با خطر مواجه می‌کند.

انتهای پیام/86015/ج

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *