آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / مردم از مدیریت شهری رضایت ندارند/ نتوانسته‌ایم برون‌سپاری شهری را متوقف کنیم

مردم از مدیریت شهری رضایت ندارند/ نتوانسته‌ایم برون‌سپاری شهری را متوقف کنیم

سه‌شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸ – ۰۹:۵۷

مردم از مدیریت شهری رضایت ندارند/ نتوانسته‌ایم برون‌سپاری شهری را متوقف کنیم

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه مردم از مدیریت شهری رضایت ندارند و این موضوع نیاز به واکاوی دارد، گفت:‌طی دو سال گذشته نتوانسته‌ایم برون‌سپاری شهری را متوقف و موازی‌کاری‌‌ها را حذف کنیم.

مردم از مدیریت شهری رضایت ندارند/ نتوانسته‌ایم برون‌سپاری شهری را متوقف کنیم

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، حجت نظری در جلسه امروز شورای شهر تهران در ارتباط با اقدامات انجام گرفته توسط اعضای شورای شهر طی دو سال گذشته اظهار داشت: در این دو سال فراز و نشیب‌های فراوانی را شاهد بوده‌ایم که مختص تهران است و هر چند مجموعه عملکرد شهری مثبت بوده ولی متأسفانه مردم از مدیریت شهری رضایت ندارند که این مسئله نیاز به واکاوی دارد.

وی افزود: جنس فرهنگی شهر را به سبک زندگی اکثر مردم نزدیک کردیم و تفریح را در ورزش محور قرار دادیم. یاد بزرگان ادبی و ورزشی را زنده نگه داشتیم و با سازمان‌های مردم‌نهاد ارتباط خوب داشته‌ایم.

عضو شورای شهر تهران گفت:‌به جای تزریق مسکن به سازمان‌های مردم‌نهاد راه آنها را هموار کرده‌ایم و موفق شده‌ایم زیرساخت‌های فرهنگی و اجتماعی را ارتقا دهیم همچنین مدافع حقوق زنان و جوانان بوده و سامانه طرح‌ها و لوایح را برای حذف نظر مردم راه‌اندازی کرده‌ایم.

وی به لغو مصوبه برج‌باغ‌ها اشاره کرد و گفت: این مسئله سبب حفظ ریه‌های کم‌توان شهر تهران شده و اقدامات مؤثری انجام داده‌ایم همچنین در این مدت تغییر رویه‌های زیادی صورت گرفته ولی مقاومت در مقابل آن وجود داشته است.

نظری گفت: توانسته‌ایم املاکی را که به ناحق به اشخاص حقیقی و حقوقی واگذار شده بود پس بگیریم ولی برخی از آنها به دلیل اینکه وابسته به قدرت بوده‌اند هنوز از پس دادن املاک ممانعت می‌کنند همچنین موفق شده‌ایم خانه‌های تاریخی را حراست کنیم و مصوبه ساماندهی مشاغل سیار و دستفروشان را داشته باشیم که کمکی برای کسبه ثابت و دستفروشان سیار است هر چند شهرداری در اجرا اقدام قابل توجهی نداشته است.

وی گفت: توانسته‌ایم از ریخت و پاش‌ها کم کنیم و مصوباتی از جنس مردم داشته باشیم ولی علیرغم این مسائل نتوانسته‌ایم زیست شبانه را راه‌اندازی کنیم و برخی از معابر را آن طور که مردم خواسته‌اند نامگذاری کنیم.

وی تصریح کرد: همچنین موفق نشده‌ایم در این دو سال هماهنگی در نقش‌های شهری ایجاد کنیم و یا سازمان فرهنگی و هنری را مجاب کنیم در درآمد و هزینه شفاف باشد همچنین موفق نشده‌ایم موازی کاری‌ها را در حوزه شهری حذف کنیم.

نظری تصریح کرد:‌در زمینه برون‌سپاری شهری که محل شائبه است نتوانسته‌ایم آن را متوقف و مدیریت کنیم و بدهی‌های چند هزار میلیاردی را تکلیفش را مشخص کنیم. که البته سنگ‌اندازی‌های زیادی در این زمینه انجام شده و ما همه تلاش‌مان‌ را در این زمینه انجام داده‌ایم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *