آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / مردم بزرگترین عنصر قدرت کشور هستند

مردم بزرگترین عنصر قدرت کشور هستند

دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ – ۱۷:۰۰

مردم بزرگترین عنصر قدرت کشور هستند

وزیر کشور اعتماد مردم را سرمایه اصلی دولت‌ها توصیف کرد و گفت: سرمایه اجتماعی و جلب اعتماد مردم بالاترین سرمایه دولت‌ها و حاکمیت‌ها است.

مردم بزرگترین عنصر قدرت کشور هستند

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی‌فضلی که در سومین روز از هفته دولت به استان زنجان سفر کرده است، ظهر امروز در آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره شهید رجایی در زنجان، اظهارکرد: اگر بین دولت و ملت رابطه و تعامل موثری نباشد دولت موفق نشده و بی‌اعتمادی ایجاد شده که باعث شکست در کار می‌شود، در واقع اگر توانسته‌ایم بعد از انقلاب، اعتماد عمومی متقابل میان دولت و ملت را حفظ کنیم، به خاطر مشروعیت دولت‌ها بوده و این نکته مهمی است.

وی تصریح‌کرد: اگر به تبلیغات رسانه‌های خارجی و معاندین توجه کنیم، می بینیم هر اشکالی که از سوی برخی افراد شاغل در نهادهای حاکمیتی سر بزند رسانه‌های غربی در تبلیغات به جای اینکه این ضعف‌‌ها را به افراد منتسب کنند به نهادها و دولت ها نسبت می دهند زیرا می دانند که مهمترین دستاورد انقلاب، ایجاد مقبولیت و مشروعیت در این نهاد‌هاست.

رحمانی فضلی ادامه داد: در این شرایط اگر مشکلات را به نهادی مرتبط کنیم اساس اعتماد و امید مردم را نسبت به نهادهای حاکمیتی خدشه دار کرده‌ایم و وقتی این اتفاق رخ دهد مردم امید خود را از دست می‌دهند لذا باید در زمان بروز مشکلات به دنبال اصلاح آن باشیم تا هر روز اعتماد بیشتر و عمیق‌‌تر شود.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه باید برای تقویت اعتماد عمومی به نهادها و دولت ها، تلاش کنیم خاطر نشان کرد: باید بدانیم که نظام مقدس جمهوری اسلامی پابرجاست زیرا مردم برای حفظ این نظام و استمرار حکومت برآمده از انقلاب اسلامی، شهید داده و مقاومت کرده‌اند و این نظام باید به اهداف خودش برسد.

وی با بیان اینکه دشمن انتظار داشت ۴۰ سالگی انقلاب را نبینیم، اظهار کرد: با وجود اینکه تحریم‌ها بسیار شدید است و ارسال هر نوع خدمت و کالا را برای ما ممنوع کرد‌ه‌اند، اما نگذاشته ایم آسیب جدی به کشور وارد شود.

رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه افزایش پیوند دولت و ملت قطعاً موفقیت را به دنبال خواهد داشت، تصریح کرد: بزرگترین عنصر قدرت ما در کشور، مردم هستند. این مردم هستند که اگر سختی می‌بینند تحمل می‌کنند و به رهبری اعتماد دارند و به دولت پایبند هستند. رحمانی‌فضلی خاطرنشان‌کرد: تلاش در جهت افزایش پیوند دولت و ملت باید جزو شاخص‌های ارزیابی و مورد توجه مدیران باشد.

وی با بیان اینکه در نظام های دینی، اساس حکومت، مردم هستند و باید این نکته مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: شاخص ارزیابی، میزان اعتماد مردم به دولت است و باید بدانیم هدف این است که کلیت نهاد دولت در یک سال بر رضایتمندی و اعتماد مردم بیفزاید و اگر این رابطه سست شود کشور آسیب خواهد دید.

وزیر کشور با بیان اینکه مفهوم دولت در ایران فراز و فرودهای زیادی داشته به‌طوری‌که قبل‌تر دولت به‌عنوان نهاد مبتنی بر آرا مردم نبوده و هیئت حاکمه به‌ صورت مستقل و بدون نظارت کار کرده و مردم امید و ارتباطی با این هیئت حاکمه نداشتند، افزود: چنین هیئت حاکمه ای هم فاقد مشروعیت و همچنین فاقد محبوبیت بود. این امر موجب شکاف عظیم و تاریخی بین دولت و ملت بود و این در برهه‌هایی خود را نشان می‌داد.

وی تصریح‌کرد: بعد از انقلاب، امام راحل یکی از مهمترین اقدامات‌شان ایجاد مقبولیت و مشروعیت بخشیدن به هیئت حاکمه بود و لذا تعامل دولت و ملت از رابطه یک طرفه به رابطه دوسویه تبدیل شده و مردم انتخاب‌گر شدند و این بسیار حائز است.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود افزود: دنیا در رقابت توسعه تمدنی است و جهان در همه حوزه‌ها در حال پیشرفت است، در این میان ما نیز در مدار رقابت در دنیا قرار داریم چون ما ادعا کرده‌ایم که حکومت ما حکومت مناسبی برای پاسخگویی به نیازهای مردم مبتنی با آموزه‌های دینی است که باید این را به همه اثبات کنیم تا الگوی خوبی باشیم و همه اینها مستلزم فکر، کار، تلاش و برنامه‌ریزی دقیق است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *