آخرین خبر فوری
خانه / دسته 1 / مشاور امنیت ملی افغانستان: توافق با طالبان پیش از انتخابات امکانپذیر نیست

مشاور امنیت ملی افغانستان: توافق با طالبان پیش از انتخابات امکانپذیر نیست

مشاور امنیت ملی افغانستان: توافق با طالبان پیش از انتخابات امکانپذیر نیست

«حمدالله محب» مشاور امنیت ملی افغانستان گفت که مذاکرات بین‌الافغانی بیش از گفت‌وگوهای آمریکا و طالبان زمان خواهد برد بنابراین تحقق توافق با این گروه زودتر از برگزاری انتخابات امکانپذیر نیست.

مشاور امنیت ملی افغانستان: توافق با طالبان پیش از انتخابات امکانپذیر نیست

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «حمدالله محب» مشاور شورای امنیت ملی افغانستان اظهار داشت که در گفت‌وگوهای آمریکا و طالبان مسایل محدودی مورد بحث بود اما با این حال مذاکرات حدود یک سال ادامه دارد بنابراین مذاکرات طالبان و دولت با توجه به اینکه شامل مسایل بیشتری است زمان بیشتری نیز خواهد برد.

محب افزود که مذاکرات آمریکا و طالبان مرحله ابتدایی روند صلح است و اصل این روند در مذاکرات بین‌الافغانی آغاز خواهد شد.

مشاور امنیت ملی افغانستان به «صدای آمریکا» گفت که در مذاکرات بین‌الافغانی طرف‌ها درباره حکومتداری، مشارکت در دولت و بسیاری مسایل دیگر بحث خواهند کرد که حل این موضوعات کار دشواری است.

وی افزود: هدف از مذاکرات بین‌الافغانی این است تا طرفین به تفاهمی برسند و در نتیجه طالبان در قدرت سهیم شود.

محب با اشاره ضمنی به آمریکا گفت: «دیدگاه ما برای آینده افغانستان با سایر شرکای ما درباره صلح فرق می‌کند. دیگران در فکر آن هستند که طالبان برای آنها تهدیدی نباشد اما ما خواستار افغانستانی صلح آمیز، مترقی، باثبات و باعزت هستیم که دیگر در آن جنگ نباشد».

طالبان: تا خروج آخرین نظامی خارجی از افغانستان مبارزه می‌کنیمموضع‌گیری‌های اخیر ترامپ اعتماد طالبان-آمریکا را از بین برده استتکذیب شایعه توافق تشکیل «دولت موقت» در مذاکرات قطر؛ طالبان هیچ دولتی را قبول ندارد

گفتنی است که دور نهم گفت‌وگوهای طالبان و آمریکا در حالی جریان دارد که دور قبل این مذاکرات بدون توافق و با باقی ماندن اختلافات جدی پایان یافت.

از سویی نیز برخی کارشناسان بر این باورند که طالبان خواستار تقسیم قدرت نیست و به چیزی کمتر از بازگرداندن و برقراری امارت اسلامی راضی نخواهد شد.

انتهای پیام/.

https://tn.ai/2083616

درباره admin

همچنین ببینید

۵ موضوع شخصی که افراد باهوش هرگز در محل کار فاش نمی‌کنند

پول همیشه موضوعی حساس است و در محیط کار بیشتر هم حساس می‌شود. افراد باهوش اهمیت پنهان نگه داشتن درآم..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *