آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / نمایش ۲۵ سانتی‌متر دنبال حذف فاصله‌ها در جامعه بشری است

نمایش ۲۵ سانتی‌متر دنبال حذف فاصله‌ها در جامعه بشری است

سه‌شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸ – ۰۸:۴۸

نمایش ۲۵ سانتی‌متر دنبال حذف فاصله‌ها در جامعه بشری است

کارگردان نمایش ۲۵ سانتی‌متر گفت: نمایش ۲۵ سانتی‌متر دنبال حذف فاصله‌ها در جامعه بشری است .

نمایش ۲۵ سانتی‌متر دنبال حذف فاصله‌ها در جامعه بشری است

سیدسوران حسینی در حاشیه برگزاری چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: ۲۵سانتی متر سوژه و مقوله‌ای اجتماعی است که از فاصله بین انسان‌ها حکایت می‌کند.

وی افزود: براساس نظریه انیشتین همزمان با مرگ انسان به محض خارج شدن آخرین نفس انسان ۲۵ گرم وزن آدم کم می‌شود.

حسینی اظهار کرد: انیشتین در این نظریه معتقد است این ۲۵ گرم در حقی روح انسان است که از بدنش خارج می‌شود و همزمان با مرگ از وزنش کم می‌شود.

وی اظهار کرد: نمایش ۲۵ سانتی‌متر با همین نگاه دنبال کم کردن حداقل ۲۵ سانت فاصله بین انسان‌هاست تا فرزندان را به والدین، دوستان را به هم و …‌را به یکدیگر نزدیک کند.

به گفته این بازیگر تئاتر، متاسفانه در جامعه امروز شاهد شکاف بین انسان‌ها هستیم و ارتباطات معنوی و عاطفی بین انسان‌ها به طور معناداری افزایش پیدا کرده است.

وی عنوان کرد: همین فاصله عاطفی بین انسان‌ها موجب شده شاهد افزایش قابل توجه آسیب‌های اجتماعی و تنش و شکاف‌های اقتصادی و غیره باشیم.

حسینی اضافه کرد: این رویه موجب شده که انسان‌ها کمتر یکدیگر را درک کنند و رشوه‌خواری، ظلم به یکدیگر و حق را ناحق کردن در جامعه رشد پیدا کند.

وی به تغییر نگاه انسانی به نگاه پوپولیستی و منفعت‌طلبانه در عصر کنونی به واسطه دورشدن بشر از هویت انسانی اشاره کرد و افزود: هنرمندان وظیفه و توان حل مشکل را ندارند رسالت آنها نشان‌دادن و حساس سازی جامعه نسبت به این مشکلات است‌.

حسینی افزود: هنرمندان باید با زبان شیوای هنر این مشکلات را بیان کنند و زمینه حساس‌سازی جامعه و مسوولان را فراهم سازند.

وی عنوان کرد: هرچند ما نتوانستیم به عنوان مقوله آموزشی از جشنواره تئاتر مریوان استفاده کنیم اما این واقعیت انکارناپذیر است که جشنواره تئاتر خیابانی مریوان پله‌های رشد و بالندگی را سال به سال می‌پیماید و امروز به یک ثبات و پایداری کامل رسیده است.

این نویسنده، کارگردان و مدرس تئاتر فعالیت‌های هنری از دوره راهنمایی و حضور جدی در تئاتر خیابانی از سال 1382 با سابقه حضور در جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی فجر و بازیگری دوم 1382 حضور مداوم در جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان، حضور در ۶ دوره جشنواره بین‌المللی فجر، تئاتر عروسکی دانشجویی، حضور در جشنواره سراسری دستانی، منطقه‌ای تئاتر محیط زیست93، معلولین، جشنواره هرسین، عترت، قرآنی، کسب 20 دیپلم افتخار و… را در کارنامه هنری‌اش دارد.
انتهای پیام/ 71 / 2330

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *