آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / نوبخت: باد قیمت‌ها را پایین نیاورده است/ دولت به سفره مردم توجه دارد

نوبخت: باد قیمت‌ها را پایین نیاورده است/ دولت به سفره مردم توجه دارد

دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ – ۱۲:۴۱

نوبخت: باد قیمت‌ها را پایین نیاورده است/ دولت به سفره مردم توجه دارد

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه باد قیمت‌ها را پایین نیاورده بلکه ثبات در بازار ارز نشان از تدبیر و مدیریت دارد،‌گفت: علیرغم مشکلات اقتصادی، پرداخت حقوق‌ها حتی یک روز هم به تأخیر نیفتاده و یارانه‌ها به موقع واریز شده است.

نوبخت: باد قیمت‌ها را پایین نیاورده است/ دولت به سفره مردم توجه دارد

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، محمدباقر نوبخت در مراسم بهره‌برداری رسمی 8.5 کیلومتر از بخش شرقی خط 7 مترو تهران و ورود 4 رام قطار شهری به ناوگان حمل و ناوگان عمومی اظهار داشت: فضای مجازی گاهی مطالب دروغ و بی‌اساس منتشر می‌شود که همچون کفی می‌ماند که سطح را می‌پوشاند. برخی گمان می‌کنند که ما نمی‌توانیم در شرایط تحریم کشور را به جلو ببریم در حالی که سیاست‌های دولت به صورتی است که همه تلاش‌مان را برای کمک به مردم انجام خواهیم داد.

وی افزود: در حال حاضر در شرایط متفاوت از گذشته قرار داریم و اگر در تحریم‌های قبلی برای برخی از کشورها سیاست‌ نفت مقابل غذا بود اکنون در ایران همین سیاست برای غذا و دارو نیز با مشکل مواجه است چرا که نظام بانکی در این زمینه وجود ندارد.

نوبخت ادامه داد: در حال حاضر در شدیدترین تحریم‌های تاریخ معاصر هستیم که شوک اول این تحریم سبب به صف کشیدن مردم برای خرید ارز و قد کشیدن قیمت‌های ارزهای خارجی بود و سیاست‌مان آرامش‌دهی و مدیریت این تکانه در نظر گرفته شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: آنچه در بازار ارز مشاهده می‌کنید محصول تدبیر است و قیمت‌ها نسبتاً با ثبات شده و کاهنده هم بوده است.

وی با اشاره به اینکه باد قیمت‌ها را پایین نیاورده است،‌گفت: علیرغم سختی‌ها و آثار تکانه تحریم بر مردم دولت مشکلات را مدیریت کرده و خدمات بزرگی انجام داده است ما از سختی مردم باخبر هستیم و تلاش کرده‌ایم که مشکلات را مهار کنیم.

نوبخت تصریح کرد: علیرغم فشارهایی که دشمنان از لحاظ اقتصادی ایجاد کرده‌اند اقدامات زیادی را انجام داده‌ایم آثار تحریم‌ها بر روی منابع مالی ما محسوس است بودجه 448 هزار میلیارد تومانی تقلیل پیدا کرده ولی با همین منابع محدود از طریق اولویت‌بندی کارها را انجام می‌دهیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: علیرغم وجود مشکلات یارانه 80 میلیون نفر را در رأس زمان پرداخت کرده‌ایم و پرداخت حقوق‌ها نه تنها تأخیر نداشته بلکه با 20 درصد افزایش همراه بوده و حتی زودتر هم پرداخت می‌شود.

وی تصریح کرد: سیاست‌های دولت به صورتی بوده که به سفره مردم دقت داریم و تلاش می‌کنیم به آنها کمک کنیم بر همین اساس افزایش حقوق 5 هزار میلیارد تومانی بین بازنشستگان به عنوان همطرازی از اول سال پرداخت شده است و 6500 میلیارد تومان پاداش بازنشستگان نیز امروز در تلاش هستیم که آن را واریز کنیم.

نوبخت تصریح کرد: سیاست ما برای اعتبارات جاری مشخص است و با همه سختی‌ها آن را تأمین می‌کنیم در مورد منابع اعتباری طرح‌های عمرانی نیز سال گذشته میزان اعتبار آن 54 هزار میلیارد تومان بود اما امسال 43 هزار میلیارد تومان محدود شده با این وجود با اولویت آن را توزیع می‌کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی پیش می‌رویم گفت: با وجود تحریم‌های دشمنان توسعه خطوط حمل و نقل ریلی درون‌شهری و برون‌شهری انجام گرفته و ادامه خواهد داشت پنج‌شنبه گذشته برای اتصال خط ریلی چهارمحال بختیاری به اصفهان و قبل از آن خط ریلی میانه به تبریز اقداماتی انجام گرفته است. در زیرزمین‌های تبریز نیز مترو خط یک و دو را دنبال می‌کردیم و راه‌آهن رشت و آستارا را نیز اقداماتش را انجام دادیم.

وی گفت:‌دولت همزمان با توسعه حمل و نقل ریلی موضوع اشتغال را دنبال می‌کند بر همین اساس برای تأمین واگن قراردادهایی انجام گرفته که در داخل کشور تولید شود ما به دنبال کاهش آلودگی و اشتغال جوانان از طریق خطوط ریلی و واگن‌سازی هستیم حتی بنا داریم قطعات اتوبوس را وارد و اتوبوس‌ها را در کشور بسازیم.

نوبخت تصریح کرد:‌شعار تهران برای همه واقعیت است و کارهای عمرانی را در کشور انجام می‌دهیم به طوریکه در ماه‌های آینده شاهد افتتاح خط 7 آزادراه تهران ـ شمال خواهیم بود 64 کیلومتر راه به سمت چالوس را کوتاه می‌کند و فاصله زمانی تهران تا چالوس 1.5 ساعت خواهد شد.

انتهای پیام/


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *