آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / وجود بیش از 7 هزار خانوار عشایری در خراسان رضوی

وجود بیش از 7 هزار خانوار عشایری در خراسان رضوی

سه‌شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸ – ۰۴:۰۱

وجود بیش از 7 هزار خانوار عشایری در خراسان رضوی

مدیرکل امور عشایری خراسان رضوی با اشاره به اینکه 7 هزار و 5 خانوار عشایری در این استان زندگی می‌کنند، گفت: بردسکن 940 خانوار عشایری با 4 طایفه و 120 هزار رأس دام سبک و 4 هزار نفر شتر دارد.

وجود بیش از 7 هزار خانوار عشایری در خراسان رضوی

محمد نبوی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بردسکن با اشاره به اینکه 7 هزار و 5 خانواده عشایری در این استان زندگی می‌کنند، گفت: بردسکن 940 خانوار عشایری با 4 طایفه و 120 هزار رأس دام سبک و 4 هزار نفر شتر دارد.

مدیرکل امور عشایری خراسان رضوی با بیان اینکه برای افزایش تولید گوشت توسط عشایر افزایش علوفه دامی همراه با اقدامات آموزشی و تسهیلاتی را در نظر داریم، متذکر شد: در حال حاضر به‌ازای هر دام 6 کیلو کنسانتره به‌دامدار تحویل داده می‌شود که علاوه بر زاد و ولد بیشتر دام‌ها، تولید بیشتری در بخش گوشت قرمز داریم.

وی تأمین ارزاق لازم، علوفه و تمهیدات رفاهی برای خانواده‌های عشایر خراسان رضوی را از جمله حمایت‌های سازمان امور عشایر این استان دانست و یادآور شد: در حال حاضر عشایر در این استان، 12 هزار تن گوشت تولید می‌کنند که امیدواریم در سال 1400 این میزان به دو برابر افزایش یابد.

نبوی‌فرد ادامه داد: خراسان رضوی دارای 6 میلیون و 500 هزار رأس دام است که از این تعداد 900 هزار واحد دامی آن متعلق به عشایر بوده، بنابراین، بنای سازمان تأمین علوفه مورد نیاز دامداران، عشایر است، که به این منظور، سه کارخانه تولید مواد غذایی دام از جمله تولید کنسانتره در سه نقطه خراسان رضوی فعال هستند.

مدیرکل امور عشایری خراسان رضوی با بیان اینکه 34 طایفه عشایری در 364 منطقه عشایری و در 13 شهرستان این استان حضور دارند، اظهار کرد: 25 درصد گوشت قرمز کشور معادل 200 هزار تن توسط عشایر تولید می‌شود که از این مقدار سهم خراسان رضوی 12 هزار تن است.

انتهای پیام/ 70050

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *