آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / ورود فولادمبارکه به مرحله تولید دانش فنی

ورود فولادمبارکه به مرحله تولید دانش فنی

يکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ – ۲۲:۵۴

ورود فولادمبارکه به مرحله تولید دانش فنی

مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: هدف بعدی فولاد مبارکه عبور از مرحله تولید و ورود به دنیای فناوری به عنوان یک شرکت تولیدکننده فناوری تولید است.

ورود فولادمبارکه به مرحله تولید دانش فنی

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، یازدهمین نمایشگاه فولاد، متالورژی و صنایع وابسته اصفهان امروز با حضور مقامات کشوری و بزرگان فولاد کشور افتتاح شد. حمیدرضا عظیمیان در این مراسم با اشاره به عبور تولید فولاد مبارکه از 110 میلیون تن از زمان تأسیس اظهار کرد: هدف بعدی فولاد مبارکه عبور از مرحله تولید و ورود به دنیای فناوری به عنوان یک شرکت تولیدکننده فناوری تولید است.

مدیرعامل فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: ایران در سال 57 رتبه چهلم دنیا در تولید فولاد را داشته و اکنون به واسطه توسعه همه جانبه این صنعت در کشور، به رتبه دهم دنیا رسیده است.

وی ادامه داد: ادامه این روند صرفاً با تمرکز بر ظرفیت تولید باشد بلکه ما باید خود را در جهان به عنوان یک کشور صادرکننده دانش فنی تولید معرفی کرده و بتوانیم صفر تا صد خطوط تولید را در کشور خود بومی‌سازی کنیم.

عظیمیان اعلام داشت: باز هم اعلام می‌کنیم که از همه کسانی که می‌توانند در فرآیند تولید فولاد، دانش فنی و تجهیزات وابسته آن یاری رسان فولاد مبارکه باشند حمایت می‌کنیم و معاونت فناوری فولاد مبارکه، راه ارتباط شرکت‌های دانش بنیان و تمامی کسانی است که در انجام این مهم می‌توانند فعال باشند است.

مدیرعامل فولاد مبارکه تأکید کرد: هدف فولاد مبارکه فراتر از تولید فولاد و یا تولید قطعات و تجهیزات است و در تلاش هستیم که به زودی، تولید فرآیند کرده و فرآیندهای تولید را بومی‌سازی کنیم که اولین مورد آن، راه‌اندازی skin pass فولاد سبا با اتکا به دانش 30 ساله مهندسان فولاد مبارکه است که امیدواریم در سال جاری عملیاتی شود.

وی یادآور شد: به هم ریختگی‌های در زنجیره فولاد ایجاد شده که امیدواریم این مشکلات در نیمه دوم سال رفع شوند و واحدهای فولادی مشکلی برای تأمین سنگ‌آهن خود نداشته باشند چرا که این مسأله تنها مشکل ذوب‌آهن نیست بلکه مشکلی است که کل صنعت را فرا گرفته و ما مخالف صادرات سنگ‌آهن نیستیم بلکه تأکید داریم که این صادرات در زمان رفع نیاز داخل صورت گیرد.

عظیمیان همچنین خاطرنشان کرد: در شرایط تحریمی نباید ذهن تولیدکننده به مسائل داخلی معطوف شود و نباید موانعی در داخل ایجاد شود که مانع از نگرش صادراتی صنعتگران شود.

انتهای پیام/63062/ج30/

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *