آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / پروانه‌ها صاحبانشان را شناختند/ «بیست و سه نفر» و « منطقه پرواز ممنوع» بهترین فیلم شدند

پروانه‌ها صاحبانشان را شناختند/ «بیست و سه نفر» و « منطقه پرواز ممنوع» بهترین فیلم شدند

دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ – ۲۳:۴۲

پروانه‌ها صاحبانشان را شناختند/ «بیست و سه نفر» و « منطقه پرواز ممنوع» بهترین فیلم شدند

عصر امروز آیین اختتامیه سی و دومین جشنواره بین‌المللی، فیلم کودکان و نوجوانان در پردیس سینمایی، سیتی سنتر برگزار شد و پروانه‌ها صاحبانشان را شناختند.

پروانه‌ها صاحبانشان را شناختند/  «بیست و سه نفر» و « منطقه پرواز ممنوع» بهترین فیلم شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، عصر امروز آیین اختتامیه سی و دومین جشنواره بین‌المللی، فیلم کودکان و نوجوانان در پردیس سینمایی، سیتی سنتر برگزار شد.

گفتی است که نکوداشت علی رضا رضا داد هم بخشی از برنامه اجرایی آیین اختتامیه جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوان بود.

جوایز این دوره از جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان به شرح زیر است:

در بخش وب سری، جایزه کسب‌وکار به کیان قاسم پور برای فیلم «اوزیا»، دیپلم افتخار کسب‌وکار به گلنوش شریفی برای فیلم «خداحافظ هیولا» و همچنین دیپلم افتخار نوآوری هنری به پژمان مالمیر برای «کله شکم شکم کله» اهدا شد.

بیژن بیرنگ، پوران درخشنده و داریوش بابائیان با حضور روی صحنه، در بخش جایزه مرکز توسعه سینمای کودک، دیپلم افتخار را برای کارگردانی فیلم «بازیوو» به اهدا کردند و تقدیر ویژه را برای فیلم «تورنا 2» در نظر گرفتند که به دلیل حضور سیدجواد هاشمی در هیأت داوران، این اثر از دور رقابت‌های جشنواره خارج شد.

در بخش جایزه زاون، دیپلم افتخار به مایکل شارر برای فیلم «جادوگر کوچک» اهدا شد و در بخش داوری کودک و نوجوان، پروانه زرین بهترین فیلم کودک به حمیدرضا قطبی برای فیلم «قطار آن شب» و پروانه زرین بهترین فیلم نوجوان به بابک نبی‌زاده برای فیلم «اقیانوس پشت پنجره» تعلق گرفت.

در بخش مسابقه سینمای بین‌الملل جایزه سیفژ به فیلم «شاهین‌ها» به تهیه‌کنندگی آنا وگدیس گیسلدوتر و تورهالو گونارسون و جوایز یونیسف به آیلین رشیدیان برای بازی در فیلم «قطار آن شب»، لیدا فضلی برای کارگردانی پویانمایی «این سو آن سو» و جایزه اصلی یونیسف به بابک نبی‌زاده برای فیلم «اقیانوس پشت پنجره» تعلق گرفت.

در بخش جوایز داوران کودک و نوجوان بین‌الملل، پروانه زرین بهترین فیلم به «هکر» به تهیه‌کنندگی ساینه لیبک جانسن و مورتن کافمن، پروانه زرین بهترین فیلم کوتاه پویانمایی به فیلم «ابری» به تهیه‌کنندگی فیلیپ دیویاک، همچنین دیپلم افتخار هیئت‌داوران کودک و نوجوان به فیلم «لوییز و لوکا- مأموریت به ماه» به تهیه‌کنندگی کورنلیا بویسن سینووه هرشدال و در آخر، پروانه زرین بهترین فیلم پویانمایی بلند به «جیکوب، می می و سگ‌های سخنگو» به تهیه‌کنندگی سابینه آندرسون تعلق گرفت.

در بخش فیلم‌های سینمایی و کوتاه داستانی بین‌الملل، پروانه زرین بهترین فیلم کوتاه به «پسر دریا» به تهیه‌کنندگی عباس جلالی یکتا، دیپلم افتخار به فیلم «هکر» به تهیه‌کنندگی ساینه لیبک جانسن و مورتن کافمن، پروانه زرین بهترین فیلمنامه به فیلم «جادوگر کوچک» به نویسندگی ماتیاس پاخت، پروانه زرین بهترین کارگردانی برای فیلم «بیست و سه نفر» به مهدی جعفری، پروانه زرین بهترین فیلم بلند به فیلم «بیله» به تهیه‌کنندگی یانیس یوهویس و جایزه ویژه هیأت‌داوران بخش بین‌الملل نیز به فیلم «چاسکیت» به کارگردانی و تهیه کنندگی پریا راماسوبان اهدا شد.

در بخش مسابقه سینمای ایران، جایزه شهید بهنام محمدی به مهدی جعفری برای فیلم «بیست و سه نفر»، دیپلم افتخار پویانمایی کوتاه به «این سو آن سو» به کارگردانی لیدا فضلی و همچنین پروانه زرین بهترین پویانمایی کوتاه به مهین جواهریان برای «زر زری کاکل زری» و دیپلم افتخار بهترین فیلم کوتاه داستانی به عباس جلالی یکتا برای «پسر دریا» تعلق گرفت و همچنین دیپلم افتخار بهترین فیلم کوتاه داستانی به مرتضی آسمانی برای «سرخابی» و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی و دیپلم افتخار بهترین فیلم کوتاه داستانی بلند به مژگان بیات برای «فرزند زمین» اهدا شد.

در همین بخش، محمد نجیبی دیپلم افتخار بهترین فیلم داستانی بلند را برای «فرزند زمین»، مصطفی مزرعتی دیپلم افتخار بهترین پویانمایی را برای «بنیامین»، سلمان خورشیدی دیپلم افتخار بهترین فیلم‌نامه را برای فیلم «بازیوو» و مهدی جعفری پروانه زرین بهترین فیلمنامه به مهدی جعفری برای فیلم «بیست و سه نفر» را ازآن خود کردند.

در ادامه، دیپلم افتخار بهترین بازیگر به آیلین رشیدیان برای بازی در فیلم «قطار آن شب»، راستین عزیزپور برای بازی در فیلم «تورنا 2» و محمد آزادی برای بازی در فیلم «اقیانوس پشت پنجره» تعلق گرفت و همچنین علیرضا اکبری برای بازی در فیلم «منطقه پرواز ممنوع» پروانه زرین بهترین بازیگری و امیرحسین قهرایی کارگردان فیلم «بازیوو» پروانه زرین بهترین کارگردانی در بخش ملی را از آن خود کردند.

در انتهای این بخش، پروانه زرین بهترین فیلم به مجتبی فرآورده برای تهیه‌کنندگی فیلم «بیست و سه نفر» و پروانه زرین جایزه ویژه هیأت داوران نیز به بهروز رشاد، تهیه‌کننده فیلم «قطار آن شب» تعلق گرفت.

در بخش جایزه ویژه دبیر جشنواره، دیپلم افتخار بخش کسب و کار به امیرحسین قهرایی برای فیلم «بازیوو» دیپلم افتخار بخش نوآوری به حمیدرضا قطبی برای فیلم «قطار آن شب» اهدا و همچنین در بخش رونق اکران و ترغیب مخاطبان، حامد بامروت‌نژاد برای فیلم «منطقه پرواز ممنوع» شایسته دریافت جایزه شناخته شد.

انتهای پیام/63106/هـ30/

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *