آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / کارتخوان برای تسریع کارهای مردم است، نه دریافت مالیات از پزشکان

کارتخوان برای تسریع کارهای مردم است، نه دریافت مالیات از پزشکان

سه‌شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸ – ۰۰:۲۶

کارتخوان برای تسریع کارهای مردم است، نه دریافت مالیات از پزشکان

نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه مصداق دریافت مالیات از پزشکان، کارتخوان نیست، گفت: کارتخوان برای تسریع برای کارهای مردم در مطب‌ پزشکان است، نه برای دریافت مالیات اطباء.

کارتخوان برای تسریع کارهای مردم است، نه دریافت مالیات از پزشکان

محمدحسین قربانی نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره مالیات پزشکان گفت: به شخصه با هیاهو و جنجال و تبلیغاتی که علیه جامعه پزشکی در مورد مالیات به وجود آمده موافق نیستم و تصور می‌کنم دسیسه‌هایی در کار است که می‌خواهد اعتماد عمومی به پزشکان به عنوان یکی از سرمایه‌های کشور کمرنگ شود.

وی افزود: هیچ پزشکی مخالف پرداخت مالیات نیست این در حالی است که جامعه پزشکی همواره خود را قانون‌مدار دانسته و در خط مقدم ارائه خدمت به جامعه است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه پزشکان معتقدند که باید پرداخت مالیات در چارچوب قانون باشد، تصریح کرد: مصداق دریافت مالیات کارتخوان نیست و راه‌های مختلفی برای تحقق این امر وجود دارد.

قربانی گفت: آیا دریافت مالیات برای مشاغل دیگر در جامعه پررنگ شده است؟ در دفاتر آنها هم کارتخوان باید نصب شود که می‌توانم به جامعه وکلا و مهندسین اشاره کنم.

وی خاطرنشان کرد: باید مالیات در چارچوب قانون و براساس زیرساخت و استراتژی تدوین شود و بر همین اساس باید همگان موظف و مکلف به پرداخت آن باشند.

*متن نامه جامعه پزشکی مناسب نبوده است*

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس درباره نامه‌ اخیری که از سوی جامعه پزشکی در اعتراض به پرداخت مالیات منتشر شده است، گفت: متن این نامه مناسب نبوده است و توانسته در افکار عمومی این شائبه را ایجاد کند که جامعه پزشکی برای فرار از مالیات این نامه را نوشته است.

قربانی افزود: باید دریافت مالیات از سوی سازمان امور مالیاتی کشور در نشست‌های متعدد با سازمان نظام پزشکی تصویب و نحوه دریافت آن از تمام اقشار جامعه پزشکی تدوین شود تا هم راه فرار مالیات بسته شده و هم مؤظف و مکلف به پرداخت مالیات طبق قانون شوند نه اینکه با هیاهو و جنجال بخواهند از پزشکان مالیات بگیرند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: کارتخوان راه تسریع برای کارهای مردم در مطب‌ پزشکان است نه راه دریافت مالیات اطباء.

به گزارش خبرگزاری فارس، مخاطبان گرامی با ثبت سوژه‌ای در بخش «فارس من» با عنوان «سامانه اعلام فرار مالیاتی پزشکان» خواستار پیگیری این موضوع شدند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *