آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / کمک یک‌میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی بازاریان مازندران به سیل‌زدگان

کمک یک‌میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی بازاریان مازندران به سیل‌زدگان

سه‌شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸ – ۱۲:۲۹

کمک یک‌میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی بازاریان مازندران به سیل‌زدگان

مسؤول بسیج اصناف استان مازندران گفت: در هفته‌های اول یک‌میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان وجه نقد و غیرنقد جمع‌آوری کردیم و در اختیار نیازمندان قرار دادیم، در کمک به خانه‌های محرومین مثل کمیته امداد و بهزیستی و همچنین نیازمندانی که تحت پوشش دو نهاد نبودند از طریق بسیج سازندگی شناسایی شده و لوازم ساخت خانه‌شان مانند سیمان، میله‌گرد، آجر، کاشی، سرامیک تامین شد.

کمک یک‌میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی بازاریان مازندران به سیل‌زدگان

محمد ابراهیمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: شهید عراقی از فعالین بازار و از مقیدینی بود که از همان ابتدا با حضرت امام همراه شد، قبل از انقلاب با نواب صفوی و پس از آشنایی با تفکرات امام، دوست و یار امام برای تحقق حکومت اسلامی شد، شهید عراقی شخصیت برجسته‌ای بود که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی توسط گروه فرقان ترورشد و روز شهادت وی روز گرامیداشت بسیج اصناف و بازاریان نامگذاری شده است.

وی در ادامه به شکل‌گیری بسیج اصناف اشاره کرد و افزود: بسیج اصناف در بازار فعالیت می‌کند و به این دلیل شکل گرفت که به بازار برای تحقق ارزش‌های نظام در جامعه کمک کند، در واقع قشرهای مختلف بسیج در بخش‌های مختلف شکل گرفت تا بتواینم در همه لایه‌های نظام، اهداف نظام اسلامی را تحقق و سرعت ببخشیم از این رو بسیج اصناف هم در قشر اصناف تشکیل و ارتباط خوبی بین بسیج اصناف و بازاریان برقرار شد.

مسؤول بسیج اصناف مازندران با بیان اینکه امید است تا با همدلی و همکاری این ارتباط ادامه پیدا کند و اهداف نظام در بازار و جامعه تحقق بخشیده شود، خاطرنشان کرد: حمایت از کالای ایرانی در شعار تحقق پیدا نمی‌کند، باید به این امر نگاه معنوی و عمیق داشته باشیم، نگاه بعضی از مسؤولان نگاه به داخل نیست، نگاه به بیرون و تولید بیگانه است اما ما بهترین‌ها را در داخل داریم، باید به این موضوع اعتقادی و معنوی نگاه کنیم.

ابراهیمی ادامه داد: برخی نگاه کمک به تولید کالای ایرانی و تحقق اقتصاد مقاومتی را ندارند و دلیل آن نیز منتفع‌ بودن از کالای خارجی است، ما باید باید اعتقادی و عملیاتی کار کنیم و با عزم و ارداه راسخ وارد شویم.

وی با بیان اینکه در شهرستان ساری ۶۰ اتحادیه داریم که در بازار فعالیت می‌کنند، بیان کرد: بحث معیشت و اقتصاد مردم مهم است، ما دچار مشکل هستیم چون نگاه ملی و تولیدات داخلی ضعیف بوده و یا وجود ندارد.

مسؤول بسیج اصناف مازندران یادآور شد: برنامه‌های عمومی شهرستانی و استانی و اجرای آنها در بازار و در حوزه اصناف خوب بوده است، برنامه‌های آموزش فقه بازار و برنامه‌های عمومی مانند مناسبت‌ها در سال نیز برگزار می‌شود.

ابراهیمی با اشاره به اینکه همه بازار پای کار هستند آنها با امام بیعت کردند و اکنون نیز پیرو فرامین رهبری هستند، بیان کرد: معدودی که بازاری نیستند چهره موجه بازار را خدشه‌دار می‌کنند، بازار ایران خوشنام و از ابتدا پای کار بوده است، هرجا مسائل دینی ترویج پیدا کرد از بازار بوده و از ابتدا مساجد نیز در بازار بوده است.

وی در ادامه به حضور فعال بازاریان در سیل بهار امسال اشاره کرد و گفت: در بحث سیل هم بازاریان پای کار بوده‌اند، در هفته‌های اول سیل گروه‌های جهادی به مناطق سیل‌زده اعزام شدند، بازاریان بسیار پرشور و با اراداه وارد شدند، در تعمیرات لوازم خانگی، بحث پشتیبانی در وجه نقد و غیرنقدی و … .

مسؤول بسیج اصناف استان مازندران ادامه داد: در هفته‌های اول یک‌میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان وجه نقد و غیرنقد جمع‌آوری کردیم و در اختیار نیازمندان قرار دادیم، در کمک به خانه‌های محرومین مثل کمیته امداد و بهزیستی و همچنین نیازمندانی که تحت پوشش دو نهاد نبودند از طریق بسیج سازندگی شناسایی شده و لوازم ساخت خانه‌شان مانند سیمان، میله‌گرد، آجر، کاشی، سرامیک تامین شد، هر کسی می‌توانست به هر طریقی کمک کرد و این کمک‌ها همچنان ادامه دارد.

ابراهیمی در پایان به حضور گروه‌های جهادی در مناطق سیل‌زده لرستان نیز اشاره کرد و گفت: در بحث سیل از اتاق اصناف، فرماندهان حوزه‌های مقاومت در استان ، مدیرکل وقت صنعت و معدن تجارت که پای کار بوده‌اند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

به گزارش فارس، روز گذشته همایش بزرگداشت روز بسیج اصناف و بازاریان استان مازندران با حضور بازاریان و تجلیل از آنان در اتاق بازرگانی استان مازندران برگزار شد.

انتهای پیام/86041/ج

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *