آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / «گذرهای فرهنگ و هنر» باعث رونق معیشت هنرمندان می‌شود

«گذرهای فرهنگ و هنر» باعث رونق معیشت هنرمندان می‌شود

دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ – ۲۳:۴۷

«گذرهای فرهنگ و هنر» باعث رونق معیشت هنرمندان می‌شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با نگاه ایران فقط تهران نیست پروژه‌هایی در استان‌ها رخ می‌دهد، ازجمله شبکه شهرهای خلاق که می‌تواند شهرها را به هم متصل کند.

«گذرهای فرهنگ و هنر» باعث رونق معیشت هنرمندان می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از نجف‌آباد، بعدازظهر امروز عباس صالحی با حضور در جنت الشهدا این شهر و تجدید میثاق با شهدا اظهار داشت: نجف‌آباد از زمانی که متولد شده، متفاوت بوده و در قرن‌های مختلف هویت جمعی در آن زبانزد خاص و عام است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: این حس جنبی را در برهه‌های مختلف می‌توان دید، چه در زمان جنگ با 2 هزار و 500 شهید و چه آنجایی که نیاز به همکاری جمعی است و همه هم‌پا و همراه هستند، شهرستانی که می‌تواند برای هر شهروند ایرانی غرورانگیز باشد.

صالحی با بیان این‌که ایران فقط تهران نیست اظهار داشت: یکی از رویکردهایی که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد توجه بوده رویکرد عدالت فرهنگی است؛ باید باور کنیم در همه حوزه‌ها می‌توان در مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها به فعالیت پرداخت، با این نگاه در دو سال اخیر اتفاقات خوبی رخ داده است.

وی تصریح کرد: برای تحقق این امر حدود ۸۰۰ میلیارد تومان تدارک دیده‌ شده و معیار این بوده که فقط مراکز استان‌ها دیده نشوند و به شهرستان‌ها هم نگاه ویژه داشته باشیم؛ به‌زودی با سفر مجدد به استان اصفهان سعی خواهیم کرد تا مسیر فرهنگ را تعریف کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز داشت: با نگاه ایران فقط تهران نیست پروژه‌هایی در استان‌ها رخ می‌دهد، اینکه بتوانیم صدها شهر و شهرستان را در قالب شبکه‌های خلاق کنار هم قرار بدهیم می‌توانیم حمایت‌های زیرساختی را پویاتر کنیم.

صالحی ضمن مفید خواندن گذر فرهنگ و هنر اظهار داشت: امروز سی هزار مترمربع فضایی که در مجموعه هفت برج خارون نجف‌آباد واقع‌شده با اهداف ما مطابقت دارد و کاملاً عملیاتی شده است؛ گذر فرهنگ و هنر فرصتی را بین هنرمند و حوزه مصرف و خرید ایجاد می‌کند و باعث می‌شود که معیشت هنرمندان رونق بگیرد و فرصت‌های شغلی برای هنرمندان فراهم می‌سازد.

وی ادامه داد: باید در این گذرها دسترسی به رویدادهای فرهنگی را بیشتر کنیم زیرا اگر هنرمند احساس کند کار او دیده نمی‌شود ادامه نمی‌دهد و دلسرد می‌شود؛ در این مجموعه گالری‌ها و مجموعه‌ها کاملاً هدف دیده شدن هنرمند را انجام می‌دهند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: یکی دیگر از اهداف گذر فرهنگ و هنر این است که شهرها یک هویت شهری در فرهنگ و هنر پیدا کنند؛ جذب گردشگر باید به فرهنگ شهر گره بخورد، فضایی که جهت این کاردیده شده باعث هویت و شناسنامه‌دار شدن شهرستان می‌شو؛ یکی از اشکالات شهرهای ما کم هویت بودن است و اکنون گذر فرهنگ و هنر به نجف‌آباد هویت داده است.

انتهای پیام/63109/هـ30/

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *