خانه / اخبار / تأکید ایران و افغانستان بر ساماندهی کودکان کار اتباع افغانستانی

تأکید ایران و افغانستان بر ساماندهی کودکان کار اتباع افغانستانی

يکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ – ۱۷:۰۶

تأکید ایران و افغانستان بر ساماندهی کودکان کار اتباع افغانستانی

در دیدار سفیر افغانستان در ایران با رئیس مرکز امور بین الملل وزارت کشور، دو طرف بر ساماندهی و تعیین تکلیف کودکان کار و خیابانی اتباع افغانستانی در تهران تاکید کردند.

تأکید ایران و افغانستان بر ساماندهی کودکان کار اتباع افغانستانی

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در دیدار عبدالغفور لیوال سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در ایران با رحیم ساکی رئیس مرکز امور بین الملل وزارت کشور دو طرف بر ساماندهی و تعیین تکلیف کودکان کار و خیابانی اتباع افغانستانی در تهران تاکید کردند.

در این دیدار رحیم ساکی رئیس مرکز امور بین الملل وزارت کشور با بیان لزوم ساماندهی و تعیین هویت کودکان کار و خیابانی اتباع بیگانه بویژه اتباع کشور افغانستان با همکاری نهادهای ذیربط دو کشور و نهادهای بین المللی گفت: تعیین هویت کودکان فاقد سرپرست از اولویت برخوردار خواهد بود و حق این کودکان است که مورد حمایت دولت متبوع خود قرار گیرند و به خانواده هایشان بپیوندند.

رئیس مرکز امور بین الملل وزارت کشور با تاکید بر این که نگاه ما به کودکان کار و خیابانی نگاهی اسلامی و انسانی است افزود: ما با حداکثر رافت اسلامی موضوع را پیگیری خواهیم کرد. ضمن اینکه موضوع سلامت این دسته از کودکان از نظر ابتلا به بیماریهای واگیردار برای ما مهم است.

وی با بیان اینکه تعیین هویت کودکان کار و خیابانی افغانستانی با حداکثر دقت از سوی همکاران ما در اداره کل اتباع بیگانه و سازمان بهزیستی پیگیری خواهد شد، افزود: دولت افغانستان با انتخاب محلی مناسب در کشور متبوع خود و یا در جوار مرزهای دو کشور و تعیین نمایندگان خود برای پیگیری و استفاده از سازمانهای مردم نهاد داخل افغانستان موضوع کودکان خیابانی را به کمک جمهوری اسلامی ایران و نهادهای بین المللی به انجام برساند.

ساکی در پایان لزوم همکاری تنگاتنگ بین دو کشور برای مبارزه قاطع با قاچاقچیان مواد مخدر و همچنین همکاری استانهای نوار مرزی ایران و افغانستان در زمینه های گمرکی را یادآور شد.

عبدالغفور لیوال سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در ایران نیز با قدردانی از امکان تحصیل فرزندان اتباع افغانستان در ایران به دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی و همچنین پذیرایی از مهاجران این کشور در چهار دهه گذشته گفت: اقدام مهم تثبیت هویت کودکان خیابانی برای تعیین قطعی هویت کودکان افغانستان پیش از اعزام به کشور متبوع خود است و سفارت افغانستان همکاری های لازم را در این زمینه بعمل خواهد آورد.

وی همچنین با تاکید بر لزوم مبارزه سخت و بی امان با قاچاقیان مواد مخدر از سوی دو کشور ایران و افغانستان، خواستار ارتباط موثر و مستمر نمایندگان سفارت افغانستان در ایران با نمایندگان مرکز بین الملل وزارت کشور و اداره کل اتباع بیگانه تا حصول نتیجه لازم و رسیدن به نتیجه دلخواه در زمینه ساماندهی کودکان کار و خیابانی تبعه افغانستان شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

رئیس جمهور روز ملی ارمنستان را به رئیس جمهور و نخست وزیر این کشور تبریک گفت

رئیس جمهور در پیام‌های جداگانه‌ای فرارسیدن روز ملی ارمنستان را به رئیس جمهور و نخست وزیر این کشور تب..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *