آخرین خبر فوری
خانه / اخبار / نه تنها رای نمایندگان بلکه باید تمام امور کشور برای مردم شفاف سازی شود

نه تنها رای نمایندگان بلکه باید تمام امور کشور برای مردم شفاف سازی شود

دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ – ۰۰:۴۳

نه تنها رای نمایندگان بلکه باید تمام امور کشور برای مردم شفاف سازی شود

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی گفت: شفاف سازی آرای نمایندگان مجلس حق مردم است، اما لابی گری افراد سودجو و معذورات اخلاقی نمایندگان از موانع این طرح است.

نه تنها رای نمایندگان بلکه باید تمام امور کشور برای مردم شفاف سازی شود

محمد وحدتی در گفت وگو با خبرنگار فارس در بستان آباد با اشاره به اینکه نمایندگان با رای مردم انتخاب می شوند، و مردم باید از رای نماینده خود مطلع شوند و نسبت به آن مطالبه گری داشته باشند، اظهار داشت: نظر بنده به طرح شفاف‌سازی آرای نمایندگان مثبت است، و این حق مردم است که از رای نمایندگان خود به طرح ها و لوایح مجلس مطلع شوند.

وی افزود: طرح شفاف سازی آرای نمایندگان مجلس مزایای زیادی دارد، اما باید مضرات و موانع این طرح را نیز در نظر گرفت و سپس در مورد آن تصمیم گرفت.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی گفت: اعتقاد بنده بر این است که نه تنها باید رای نمایندگان شفاف باشد بلکه باید تمام امور کشور و دولت برای مردم شفاف سازی شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر فسادهای اقتصادی اتفاق افتاده به خاطر عدم شفافیت سازی است، افزود: ما اگر دولت الکترونیک را در کشور به طور کامل راه اندازی کنیم، و تمام موارد و مسائل الکترونیکی شود، به تبع آن هیچ‌گونه راند بازی و بعضی اعمال های سلیقه ای افراد اتفاق نخواهد افتاد، که این مهم موجب راحتی مردم و مسئولان می شود و در جامعه فساد کاهش می یابد.

وحدتی در ادامه با اشاره به اینکه در رای نمایندگان شفاف‌سازی لازم است و بنده به این مورد اعتقاد دارم، اما به نفع مردم نیست که همه رای ها شفاف سازی شود. افزود؛ این طرح مزایای زیادی دارد اما مضراتی هم دارد، بدین ترتیب که اگر تمامی آرای نمایندگان شفاف باشند و عموم از آن مطلع گردند، امکان اینکه افرادی منفعت طلب با لابی‌گری به نماینده مردم فشار بیاورند، و یا بر اثر معذورات اخلاقی نماینده ای رای بر خلاف میل خود و صلاح مردم بدهد، که این باعث که یک طرح برخلاف میل نماینده و به ضرر مردم رای بیاورد.

نماینده مردم بستان آباد در خانه ملت با اشاره به اینکه؛ وقتی مردم به یک نماینده رای می‌دهند این نشانگر این است که به آن فرد اعتماد دارند و نماینده ای که با اعتماد مردم منتخب آنها می شود باید شجاعت و جرات آن را داشته باشد که به طور شفاف نظر و رای خود را در مورد طرح ها و لوایح مجلس به موکلین خود اعلام کند، و آنها را از عملکرد خود باخبر سازد، افزود: اما اگر لازم باشد که نظر یا رای نماینده در یک مورد عمومی نشود و یا صرفاً گروهی از مردم از آن مطلع شوند، در آن صورت این مورد نیز لازم است در شفاف سازی آراء لحاظ شود.

انتهای پیام/60001

اخبار مرتبط


اقامت 24

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار
globe


فناوا صفحات اخبار


رسپینا


هتل تارا


سرمایه


بیمه البرز

دیدن ادامه خبر

درباره admin

همچنین ببینید

ابراز همبستگی رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

رئیس جمهوری ماداگاسکار در پی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، در پیامی از طرف خود و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *